[RECENZJA] SEN – „W dobrą stronę”

Związana z Opolszczyzną grupa wydała swój pierwszy album. Na płycie znalazły się m.in. znane z rozgłośni radiowych single „Nad ranem” oraz „Jedna” – taką informację otrzymałem wraz z materiałami prasowymi, ale zacznijmy od początku.

Moje osobiste zetknięcie się z zespołem nastąpiło w 2016 roku podczas Dni Kędzierzyna-Koźla, gdzie grupa zaprezentowała swoją twórczość na dużej scenie jako support przed Dawidem Podsiadło. Wtedy po raz pierwszy miałem styczność z nimi. W tym roku zespół wydał swój debiutancki album, a wraz z My Music robią wszystko aby dotrzeć do nowych słuchaczy.

Obserwując natężenie zespołów na rynku muzycznym, naprawdę należy mieć bardzo dobry materiał by się przebić, należy wyjść z czymś wyjątkowym i nietuzinkowym. Słuchając płyty mamy wrażenie, że zespół robi wszystko by osiągnąć te cele, natomiast my jako słuchacze możemy czuć się nieco zmieszani, w szczególności, gdy staramy się być na bieżąco z tym, co jest aktualnie wydawane w tonacji rock.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, jak i liryczną mamy tutaj bardzo dużo inspiracji. Chociażby kilka utworów jest bardzo podobne do twórczości Szymona Wydry. Nie dość, ze linia melodyczna łudząco podobna, to wspomniane teksty- również znacząco podobne. Taka sama konstrukcja tekstu, rymy parzyste lub przeplatane, tematyka miłości, wierności, wartości życiowych i problemach dnia codziennego. Klasyczne partie gitarowe, czyste, równe i wpadające w ucho.

Cała płyta jest utrzymana w podobnej tonacji, bez fajerwerków, stonowana i lekka. Ta lekkość niech Was nie zmyli, bo jest  naprawdę bardzo dużym atutem tego albumu. Nie przytłacza nas, nie męczy i nie każe wytężać szarych komórek, za dużo myśleć nas tekstami. Po prostu muzyka płynie z głośników, do tego lekki tekst i mamy przyjemne 12 kawałków przy których możemy się odprężyć.

To wyjątkowe, że zespół zaprezentował nam 12 świetnie i zgrabnie uformowanych piosenek, które nas nie znudzą, a przy tym klasycznymi brzmieniami zachęcą  do kolejnego przesłuchania krążka. Płyta jest świetnie skomponowana pod stacje radiowe, jest melodyjna. Miejmy nadzieje, że Sen zrobi z tego użytek i nie spoczną na laurach, bo jak na debiut to bardzo udany!

Będziemy trzymać kciuki za ich dalsze losy!

Ocena 4/5

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.