Recenzja: Bovska – Pysk

Bovska po debiucie narobiła nam smaka na kolejne kawałki w jej wykonaniu. „Kaktus” – bo tak nosił tytuł albumu, którym debiutowała artystka był bardzo udanym wydawnictwem. Niejednokrotnie nagradzany i chętnie słuchany przez jej fanów. Bovska postanowiła bardzo szybko wydać kolejny album – drugi w jej karierze.

Bovska za każdym swoim koncertem zdobywała rzesze fanów, swoją muzyką, nieprzeciętnym graniem, nietuzinkowymi tekstami, które potrafią wywołać setki równych interpretacji. Bardzo oczekiwana druga płyta wynosi artystkę na wyżyny.  Właśnie nowym albumem udowodniła nam, że jest artystką nie tylko jednego singla, lecz potrafi stworzyć płytę genialną, wyjątkową i wpadającą w ucho. Na „Pysku” nie znalazłem ani jednego kawałka, który by się znudził, każdy bez wyjątku wpada w ucho i zostaje tam na długo.

Nie można zaszufladkować tego albumu, jest różnorodny, ciekawy. Brzmienia, które usłyszymy na albumie mieszają się pomiędzy dance a popem, często zahaczając o poezje śpiewaną.

Kreatywność Bovskiej nie zna granic, muzyka, słowa tak wysoko stawiają poprzeczkę, że trudno sobie wyobrazić jakim kolejnym albumem artystka może nas zaskoczyć. Trudno na albumie odnaleźć utwór słaby, nie mówiąc o tych  najlepszych. Dla mnie, czymś wyjątkowym są kawałki „Pysk” – ze względu na pokazy wokalne jakie można usłyszeć od wokalistki, „Wek” – podkreślający ciężkość utworu poprzez solidne bity oraz  „Nie dziele na dwa” – ze względu na dopasowanie tekstu do muzyki.

Bovska to Artystka przez wielkie „A”. Wyznacza trendy, pokazuje, że muzyka jest czymś wyjątkowym, że nie można jej brać jedną miarą i jeszcze można zrobić coś nieosiągalnego i wybitnego. Wybitna, cudowna i wspaniała – to określenia, którymi można ocenić najnowsze wydawnictwo Bovskiej.

Ocena 5/6

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.