Recenzja: Ellie Goulding – „Halcyon” (2012)

Najlepszy moim zdaniem album brytyjskiej wokalistki i gitarzystki Ellie Goulding to „Halcyon”.

Był to jej 2 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. „Don’t Say a Word” 4:07
 2. „My Blood” 3:54
 3. „Anything Could Happen” 4:46
 4. „Only You” 3:51
 5. „Halcyon” 3:25
 6. „Figure 8” 4:07
 7. „Joy” 3:12
 8. „Hanging On” 3:22
 9. „Explosions” 4:04
 10. „I Know You Care” 3:26
 11. „Atlantis” 3:53
 12. „Dead in the Water” 4:44
 13. „I Need Your Love” (bonus) (featuring Calvin Harris) 3:55
 14. „Lights” (bonus) 3:31

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Anything Could Happen”

 

„Figure 8”

 

„Explosions”

 

„I Need Your Love”

 


Premiera albumu miała miejsce 5 października 2012 roku nakładem wytwórni Polydor. 

Ellie Goulding to jedna z niewielu artystek, których muzyka od zawsze mi się podobała biorąc pod uwagę wiele kwestii, ale przede wszystkim wokal. Choć jej debiutancka płyta zatytułowana „Lights” z 2010 roku była nieco bardziej alternatywna i przez to niezwykle interesująca,  to na krążku „Halcyon” można znaleźć zdecydowanie więcej elektroniki oraz popowych czy lekko rockowych brzmień. Znakiem rozpoznawczym tej artystki jest przepiękna, ale jednocześnie specyficzna barwa i tak też jest tutaj. Kilka piosenek posiada znakomite i pełne wdzięku partie wokalne. Na wyróżnienie w tej kwestii zasługują zwłaszcza utwory: „My Blood i „Figure 8.

Według mnie najlepsze piosenki na tym albumie to: „My Blood”, i „Atlantis”, ale warto posłuchać również kawałków: „I Need Your Love”, „I Know You Care” oraz „Figure 8”. 

Na krążku jest sporo mocnych momentów, które sprawią, że na pewno powrócicie jeszcze nie raz do przesłuchania tego albumu jak np.: kapitalny klimat w „I Know You Care”niezwykle ciekawe brzmienie harfy w „Atlantis”, elektryzujący wokal w „My Blood”, czy ciekawy tekst w „Anything Could Happen”. Natomiast na koncertach największą furorę będzie robił utwór „Figure 8”.

Końcowa nota: 4.0/6


Ellie Goulding popularność osiągnęła dzięki swojej płycie „Lights” z 2009 roku i wydaniu kilku singli z „Your song” na czele. Druga płyta Goulding – „Halcyon” została wydana w październiku 2012 roku. Piosenka „I Know You Care” została wykorzystana w promocji filmu „Now Is Good”. Natomiast kolejnymi utworami promującymi krążek były „Figure 8″, „Explosions” i „I Need Your Love”. 20 kwietnia 2013 roku wokalistka wystąpiła na swoim pierwszym koncercie w Polsce. We wrześniu 2013 artystka opublikowała teledysk do jej wersji piosenki „How Long Will I Love You”, która dotarła do 3 pozycji w Wielkiej Brytanii. Z kolei na początku stycznia 2014 roku premierę miał teledysk do singla „Goodness Gracious”, a w lutym tego samego roku premierę miał singiel „Beating Heart”, który stanowił ścieżkę dźwiękową filmu „Niezgodna”. Niemalże rok później, bo, 8 stycznia 2015 roku odbyła się premiera znakomitego singla „Love Me Like You Do” promującego niezwykle kasowy film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, a 22 stycznia br. premierę miał teledysk do tego utworu.
Ellie Goulding to niezwykle zdolna i przepiękna dziewczyna, obdarzona anielskim wokalem i niepowtarzalną wrażliwością muzyczną. Osobiście uwielbiam jej piosenki, a cenię przede wszystkim za wokal i szczerość w muzyce. Jej dyskografia to albumy: „Lights” (2010), „Halcyon” (2012) oraz „Delirium” (2015).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.