Ultimate magazine theme for WordPress.

Recenzja: Jula – “Milion Słów” (2017)2 min read

1

Najnowszy album polskiej wokalistki o pseudonimie scenicznym Jula z Łomży  to “Milion Słów”.

Jest to jej 3 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. “Milion Słów” 3:17
 2. “Dobrego Dnia” 3:30
 3. “Tętno” 3:40
 4. “Plan” 3:55
 5. “Nieistnienie” 2:57
 6. “Pozwól Mi” 3:17
 7. “Wkręceni” 3:31
 8. “M Jak Miłość” 3:40
 9. “Za rękę” 3:45
 10. “Miejsca” 4:38
 11. “Gdy Gwiazdka” (feat. Sound’n’Grace) 3:43

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Milion Słów”

 

„Dobrego Dnia”


Premiera albumu miała miejsce 26 maja 2017 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. 

Jula to polska wokalistka, która w 2012 roku przebojem wdarła się na polską scenę muzyczną za sprawą jej wielkich przebojów “Za Każdym Razem” i “Nie Zatrzymasz Mnie” z jej debiutanckiego albumu “Na Krawędzi” z 2012 roku. Przyznam szczerze, że mam mieszane odczucia po przesłuchaniu tego longplaya, z niewielką przewagą pozytywnych wrażeń. Warto zwrócić uwagę np. na ciekawe aranże poszczególnych utworów jak np. w “Pozwól Mi”. Ciekawie brzmi też kawałek “Nieistnienie”. Wokalnie natomiast, jak to u Juli… średnio, choć zdecydowanie najlepiej prezentuje się tutaj kompozycja “Dobrego Dnia. Reszta utworów nie zachwyca. Tekstowo też żaden utwór nie powalił mnie na kolana.

Według mnie najlepsze piosenki na tym albumie to: “Pozwól Mi”, i “Milion Słów”, ale warto posłuchać również kawałków: „Dobrego Dnia”, “Tętno” oraz “Plan”. 

Na krążku jest niedużo mocnych momentów, które mogłyby sprawić, że nie poprzestaniecie na jednym przesłuchaniu tego krążka, jednak warto zauważyć np.: ciekawy aranż w “Wkręceni”świetny wokal  w “Pozwól Mi”czy niezwykle pozytywny przekaz w “Dobrego Dnia”. Natomiast na koncertach z pewnością fani czekać będą na piosenkę “Milion Słów”.

Końcowa nota: 3/6


Jula to wokalistka pochodząca z Łomży, która popularność zdobyła dzięki publikowaniu swoich amatorskich nagrań w internecie. Na swoim koncie ma udział w najważniejszych festiwali w Polsce takich jak TOP Trendy czy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2012 roku artystka wystąpiła jako trenerka chóru w programie telewizyjnym “Bitwa Na Głosy”.

Ciekawostką jest, że w 2015 roku piosenkarka użyczyła głosu Catty Noir w specjalnym wydaniu filmu “Monster High”, musicalu Monster High. Boo York, Boo York. Nagrała również kilka piosenek na soundtrack filmu. W listopadzie ubiegłego roku miał premierę świąteczny utwór Juli „Gdy gwiazdka” nagrany razem z chórem Sound’n’Grace. W 2016 dołączyła też do obsady serialu “M jak miłość” stacji TVP2. Wystąpiła również w programie telewizji TVN “Agent-Gwiazdy”.