Recenzja: Jula – „Milion Słów” (2017)

Najnowszy album polskiej wokalistki o pseudonimie scenicznym Jula z Łomży  to „Milion Słów”.

Jest to jej 3 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. „Milion Słów” 3:17
 2. „Dobrego Dnia” 3:30
 3. „Tętno” 3:40
 4. „Plan” 3:55
 5. „Nieistnienie” 2:57
 6. „Pozwól Mi” 3:17
 7. „Wkręceni” 3:31
 8. „M Jak Miłość” 3:40
 9. „Za rękę” 3:45
 10. „Miejsca” 4:38
 11. „Gdy Gwiazdka” (feat. Sound’n’Grace) 3:43

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Milion Słów”

 

„Dobrego Dnia”


Premiera albumu miała miejsce 26 maja 2017 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. 

Jula to polska wokalistka, która w 2012 roku przebojem wdarła się na polską scenę muzyczną za sprawą jej wielkich przebojów „Za Każdym Razem” i „Nie Zatrzymasz Mnie” z jej debiutanckiego albumu „Na Krawędzi” z 2012 roku. Przyznam szczerze, że mam mieszane odczucia po przesłuchaniu tego longplaya, z niewielką przewagą pozytywnych wrażeń. Warto zwrócić uwagę np. na ciekawe aranże poszczególnych utworów jak np. w „Pozwól Mi”. Ciekawie brzmi też kawałek „Nieistnienie”. Wokalnie natomiast, jak to u Juli… średnio, choć zdecydowanie najlepiej prezentuje się tutaj kompozycja „Dobrego Dnia. Reszta utworów nie zachwyca. Tekstowo też żaden utwór nie powalił mnie na kolana.

Według mnie najlepsze piosenki na tym albumie to: „Pozwól Mi”, i „Milion Słów”, ale warto posłuchać również kawałków: „Dobrego Dnia”, „Tętno” oraz „Plan”. 

Na krążku jest niedużo mocnych momentów, które mogłyby sprawić, że nie poprzestaniecie na jednym przesłuchaniu tego krążka, jednak warto zauważyć np.: ciekawy aranż w „Wkręceni”świetny wokal  w „Pozwól Mi”czy niezwykle pozytywny przekaz w „Dobrego Dnia”. Natomiast na koncertach z pewnością fani czekać będą na piosenkę „Milion Słów”.

Końcowa nota: 3/6


Jula to wokalistka pochodząca z Łomży, która popularność zdobyła dzięki publikowaniu swoich amatorskich nagrań w internecie. Na swoim koncie ma udział w najważniejszych festiwali w Polsce takich jak TOP Trendy czy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2012 roku artystka wystąpiła jako trenerka chóru w programie telewizyjnym „Bitwa Na Głosy”.

Ciekawostką jest, że w 2015 roku piosenkarka użyczyła głosu Catty Noir w specjalnym wydaniu filmu „Monster High”, musicalu Monster High. Boo York, Boo York. Nagrała również kilka piosenek na soundtrack filmu. W listopadzie ubiegłego roku miał premierę świąteczny utwór Juli „Gdy gwiazdka” nagrany razem z chórem Sound’n’Grace. W 2016 dołączyła też do obsady serialu „M jak miłość” stacji TVP2. Wystąpiła również w programie telewizji TVN „Agent-Gwiazdy”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.