Recenzja: Katarzyna Żak – Bardzo Przyjemnie Jest Żyć

Aktorzy przyzwyczaili nas do tego, że wydają płyty- nie jest to kompletnie nic nowego, gdyż każdy młody adept w szkole teatralnej ma zajęcia ze śpiewu, więc uznać należy, iż prawie każdy aktor ( oczywiście po ukończeniu odpowiedniej szkoły) jest przygotowany do śpiewania. „Prawie każdy”, bo i do tej czynności należy posiadać chociażby minimum talentu.

Czytając informacje prasowe, a szczególnie te informujące o autorach tekstów,  czujemy, że krążek pewnikiem zaserwuje nam kompilację hitów. Nie są to gołe słowa, bowiem część liryczną płyty Kasi Żak ( przy czym większość tekstów została napisana specjalnie dla niej) stworzyli: Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki. Muzycznie, zaś dzieło dopełnił Hadrian Filip Trąbecki.

Kilkanaście piosenek skompilowanych na krążku tworzy wybuchową mieszankę nastrojów – muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii oraz marzeń.

Wyjątkowo banalne, proste piosenki, czasem ocierające się o kicz i banał – to w skrócie album uwielbianej przez publiczność Żakowej. Jarmarczna, szantowa, idealnie nadająca się na imprezy mocno zakrapiane, gdzie nie będziemy musieli skupiać się na talencie wokalnym artystki, bo gra nam w tle i nie przeszkadza w konwersacji, ewentualnie w konsumpcji.

Nie ujmując Katarzynie talentu, bo jest bardzo dobrą aktorką i za to najbardziej ją cenię,  niestety muszę stwierdzić, że jako piosenkarka ma jeszcze dużo do nadrobienia i do nauki, nie wszytko jej wychodzi, nie wszędzie zaśpiewa czysto, równo czy już czepiając się- „poprawnie”. Płyta nudzi po kilku piosenkach, czekasz na jakieś „fajerwerki”, a tu wciąż wieje nudą, monotonią i przewidywalnością.

Zdecydowanie, jeśli chodzi o aktorstwo, Kasia jest divą polskiej sceny, ale mowa tutaj tylko o deskach teatru lub szklanym ekranie. Estrada jeszcze nie do końca otworzyła dla niej swoje drzwi. Na pewno odrobinę zostały one uchylone…

Warto pochylić się na tym albumem, ale uprzedzam, że płyta przeznaczona jest raczej dla fanów artystki i przede wszystkim dla tych, którzy uwielbiają śpiewających aktorów.

W naszej ocenie: 2 naciągane gwiazdki.


Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht”, czy „Siostrunie”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.