[Recenzja Książki] Amber Garza – „Chcę Twojego Życia”

” Czasem chcemy czegoś, choć wiemy, że to nas zabije „

„Chcę Twojego Życia” Amber Garzy to pierwsza książka którą zrecenzuję dla Was w tym roku.
Thriller psychologiczny Amerykańskiej autorki, który miał premierę 11 stycznia 2023r.
Książka naprawdę spotkała się z ciepłym przyjęciem w Polsce i od daty premiery zbiera same dobre oceny.
Instagram i Bookstagramowi recenzenci wypowiadali się o niej w samych superlatywach a „achom i ochom” nie było końca.
Czy nowa powieść Amber Garzy jest aż tak dobra? Sprawdziłem osobiście, a to moja recenzja i opinia.

Amber Garza – amerykańska pisarka, autorka popularnych serii Playing for Keeps i Make the Play. Poza pisaniem uwielbia też śpiewać. Tworzy, popijając kawę lub wino. Mieszka z mężem i dwójką dzieci w Kalifornii, w niewielkim miasteczku, w którym żyje także druga Amber Garza…

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory. Dodatkowo Kelly boryka się z problemami psychicznymi. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Za wszelką cenę chce ją poznać, szuka jej wszędzie, a wreszcie decyduje się zaaranżować pozornie przypadkowe spotkanie. Kobiety zaprzyjaźniają się, spotykają coraz częściej, a Kelly coraz bardziej ingeruje w życie młodej matki. Z czasem ich relacja zamienia się w obsesję. Kiedy więc jedna Kelly znika, cóż, to ta druga może wiedzieć dlaczego…

Po przeczytaniu tej zakręconej historii nie wiem co myśleć.
Nietuzinkowa narracja i jej bohaterowie sprawiły u mnie nie jeden zawrót głowy podczas lektury.
„Chcę Twojego Życia” to nadzwyczaj ciekawa historia. Od początku niebywale tajemnicza.
Niepokojący klimat, intrygujące postacie i ciekawa, inna fabuła. Do tego gęsta intryga i niespodziewane zwroty akcji. A dokładnie, jeden zwrot akcji który całą książkę wywraca do góry nogami. Książka Amber Garzy to thriller inny niż wszystkie.
To thriller psychologiczny, który ma za zadanie wciągnąć nas do tej historii, pożreć, przeżuć i wypluć z wypranym mózgiem.
Ja dosłownie tak się czułem po ostatniej stronie „Chcę Twojego Życia”. Książka jak najbardziej na plus, choć została chyba troszkę za bardzo wyhajpowana przez nasze czytelnicze grono. Książka jest dobra, czyta się ją szybko, nie nudzi czytelnika. Ale nie jest to arcydzieło swojego gatunku. Czytałem lepsze thrillery , niestety gorsze też.
„Chcę Twojego Życia” to thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.
Polecam gorąco wszystkim fanom thrillera psychologicznego i nie tylko.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.