[Recenzja Książki] Artur Górski – „Dziewczyny z Bałkanów”

„Nie wszystko złoto co się świeci”

Wszyscy lubimy czytać książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. Ja też zaliczam się do tego grona, więc bez zastanowienia wybrałem książkę Artura Górskiego „Dziewczyny z Bałkanów” . Takie książki wzbudzają najwięcej emocji , czytamy je z zapartym tchem. Czasem aż trudno nam jest uwierzyć w to co autor opisuje, ale życie przecież pisze różne scenariusze, prawda?

Artur Górski – laureat Bestsellerów Empiku. Autor bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii” (ponad półtora miliona sprzedanych egzemplarzy). Od lat zajmuje się tematyką zorganizowanej przestępczości na świecie. Jest także autorem książek o działalności rosyjskiej mafii w naszym kraju („Ruska Mafia”, „Ruscy Narcos”), serialu audio „Dorwać Gangstera”, oraz inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami powieści sensacyjnej „Przemytnik”.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść sensacyjna, która zgłębia tajemnice mrocznego półświatka i pokazuje przerażający obraz handlu ludźmi. Pochodząca z Chorwacji Klara jest luksusową prostytutką. Z jej usług korzystają bardzo zamożni mężczyźni, którzy chcą mieć u boku piękną kobietę z klasą. Dziewczyna emigruje do Niemiec i tam „wpada w oko” fotografom, pracującym dla magazynów erotycznych. Po pewnym czasie trafia na plan filmów pornograficznych.
Wkrótce wraz z przyjaciółką postanawia wrócić na Bałkany, gdzie właśnie rozpoczyna się wojna w Bośni. Klara angażuje się po stronie bośniackich muzułmanów i zostaje wzięta do niewoli przez serbskich żołnierzy. Jeden z oficerów wydobywa ją z piekła, ale nie za damo…
Jaką cenę przyjdzie zapłacić młodej kobiecie za wolność?

„Dziewczyny z Bałkanów” Artura Górskiego to historia o młodej dziewczynie imieniem Klara. Książka jest pisana w formie wspomnień Chorwatki.
Główna bohaterka miała plany , marzenia i duże ambicje. Szybko jednak okazało się , że od kariery modelki do prostytucji jest krótka droga. Górski pokazał nam całą podróż młodej Klary i stara się przybliżyć nam jej sytuacje. A sytuacja nie jest prosta. Bo gdy wejdziesz już w ten ciemny i mroczny świat pełen pieniędzy i luksusu , po prostu nie ma z niego wyjścia.
Autor w dość dobitny sposób opisuje nam świat szemranych interesów, prostytucji, przemocy i handlu ludźmi tak zwanym „żywym towarem”. Opowieść Klary przenosi nas w lata 90, ale temat jej historii jest bardzo na czasie, można powiedzieć „świeży” .  Jest to brutalna i smutna opowieść, pełna przemocy i obrzydliwych scen. Duży plus dla autora , że poruszając ten temat, pisał po prostu wprost, nie owijał w bawełnę jak to wszystko wygląda.
Zakończenie całej historii niespodziewane i trzymające w napięciu do samego końca.
Więc jeśli lubicie książki oparte na prawdziwych wydarzeniach i nie boicie się zderzenia z rzeczywistością, to książka „Dziewczyny z Bałkanów” Artura Górskiego jest strzałem w dziesiątkę.
Polecam!!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.