[Recenzja Książki] Michał Kolanko – „Game Changer”

Jak wygląda polityka w Polsce, jak jest prowadzona? Jakie zmiany towarzyszą jej od roku 1989, gdy nastąpiła bardzo ważna zmiana – odejście od PRL i początek III Rzeczpospolitej? „Game Changer” to kopalnia wiedzy, w której znajdziemy zmiany polityczne, które miały miejsce w Polsce przez ostatnie 30 lat.

Michał Kolanko przygotował 14 wywiadów z ważnymi osobistościami żyjących na dalszym planie. PR’owcy, marketingowcy, stratedzy, w rozmowach z autorem, opowiadają krok po kroku, między innymi działania, jakie stosuje się w kampaniach prezydenckich. Tych w 2005, 2010, 2015 i ostatnich. Wraz ze zmianami światowymi, zmieniają się również metody docierania do wyborców.

Twitter – największe skupisko polityków

Taką platformą jest teraz serwis społecznościowy Twitter. Głównie tam można spotkać profile polityków,  działających na pierwszej linii. Ich aktywność i bezpośrednie działanie przyczynia się do poparcia ich w sondażach przy wyborze na prezydenta, czy wyborów do sejmu.

Obecnie żyjemy w czasach ciągłych zmian – pandemia koronawirusa sprawiła, że nowi kandydaci do wyborów prezydenckich zmienili strategię. W rezultacie, Szymon Hołownia przyciągnął do siebie konkretną grupę wspierających go osób poprzez transmisje na żywo, na jego profilu w serwisie Facebook. To też pokazuje jak wielką siłę ma w dzisiejszych czasach internet i jak wiele jest teraz możliwości promowania i docierania do coraz większej grupy ludzi.

Końcowe wnioski

Będąc szczerym. Nie przepadam za czytaniem i mówieniem o polityce. W tym przypadku te wywiady pokazują działania przygotowujące do wyborów. Te kulisy niewidocznych dla nas szczegółów, sprawiają, że są one niezwykle interesujące. „Game Changer” udowadnia jak silną trzeba mieć osobowość, by być najważniejszym politykiem kraju. Ważna jest też konsekwencja i dążenie do wybranego celu.

Tę książkę trzeba czytać na chłodno, bez żadnych przekonań i bycia za konkretną partią. Choć może to wydawać się ciężkie, ale to dopiero wtedy lektura staje się fascynująca. To patrzenie z punktu widzenia osoby trzeciej, bez oceniania, daje możliwość zrozumienia tego, co tymi rozmowami Michał Kolanko chciał przekazać czytelnikom. Debiut Michała Kolanko jest naprawdę, godny uwagi ludzi zaangażowanych w poszukiwanie informacji na tematy polityczne. Z pewnością otrzymają oni wiarygodne źródło podchodzące od dziennikarza działającego w tym temacie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.