[Recenzja Książki] Ben Wilson – „Metropolis”

Do moich rąk trafiło antropologiczno-historyczne „Metropolis”, w których autor wskazuje, że to miasta obudziły do życia całą cywilizację i to one są dźwignią całej ziemi. W miastach od zawsze można mieć więcej tj. zdobyć lepszy zawód, dostać lepszą pracę, mieszkanie. Jest w nich również dostęp do większej ilości usług, handel kwitnie.

Wraz z postępującym czasem, autor opowiada o zmianach w społeczeństwie, sięga od Mezopotamii i innych krajów Azji, do naszej Warszawy, gdy była zniszczona przez drugą wojnę światową, a później odbudowana, co mnie jako czytelnika bardzo ucieszyło, że wśród najbardziej znanych miejsc świata, pojawia się tutaj również Polska.

Metropolis z powodu swojej objętości, nie jest książką, którą czyta się szybko. Warto się nią delektować, by zapamiętać więcej niż mniej. Ben Wilson bardzo ciekawie opisał początki cywilizacji począwszy od Mezopotamii po czasy współczesne. Autor sięga daleko przed i opisuje też miejsca i rzeczy sprzed naszej ery.

Autor wyzwolił we mnie ciekawość do poznawania świata i poznawania jego historii, ogromnie obszernej. Dzieląc się swoją wyjątkową wiedzą, Wilson może „kraść serca” osobom, które postanowią sięgnąć po tę książkę.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.