[Recenzja Książki] Piotr Rogoża – „Konwersja”

„A prawda jest taka , że do każdego człowieka istnieje gotowy klucz”

„Światem rządzi Internet…” ktoś kiedyś powiedział.

Średni czas spędzony w mediach społecznościowych różni się w zależności od kraju. Jednak ludzie na całym świecie spędzają średnio dwie godziny i dwadzieścia cztery minuty dziennie w Internecie. Wyobrażacie sobie życie bez Facebooka ? Instagrama czy YouTube? Odpowiedz jest chyba jedna: Nie!
Internet dla niektórych to źródło utrzymania , rozwijania swoich pasji, wyrażania siebie. Internet i media jednak to nie tylko zabawa i praca, ale też wiele czyhających na nas niebezpieczeństw.

Piotr Rogoża w swojej książce „Konwersja” uświadamia nam czym są media, w szczególności Internet i marketing na najwyższym poziomie.

Piotr Rogoża urodził się 29 maja 1987 roku. Wychował się w Sulęcinie woj. Lubuskie.
To pisarz, scenarzysta i projektant narracji w grach komputerowych.
W 2008 roku debiutował powieścią „Po spirali” później opublikował kila książek i kilkanaście opowiadań, a w 2019 roku kolejną powieść „Niszcz, powiedziała” . Współautor seriali audio „Czynnik turyński” i „Symbioza” (Audioteka) oraz autor Szarej strefy (Storytel). Przez pewien czas członek Writers Guild of America.

Podczas gdy pracownik agencji artystycznej Adrian Klimke pracuje nad debiutem polsko-syryjskiej wokalistki, dziennikarka Helena Różewicz wpada na trop niebezpiecznego spisku z udziałem rodzimych influencerów. Co łączy tragicznie zmarłą instagramową modelkę, nastoletniego streamera gier komputerowych i depresyjnego trenera uwodzenia? Czy w publikowanych przez nich treściach kryje się dodatkowy przekaz dla wybranych?
Komu zależy na tym, żeby to właśnie Helena ujawniła materiały kompromitujące popularnego konserwatywnego polityka? Dlaczego Adrian zaczyna widywać swoją dawną dziewczynę, która zginęła w wypadku samochodowym?

Pierwsze spotkanie z twórczością Piotra Rogoża i jakie miłe zaskoczenie mnie spotkało. Książka napisana w bardzo unikalny sposób. Styl pisania autora bardzo przypadł mi do gustu, jest zimny i wyrachowany , ale jednocześnie trafiający  wprost do czytelnika.

Akcja książki toczy się własnym tempem. Rozwija się powoli, ale z każdą przeczytaną stroną przyspiesza i szokuje. Fabuła bardzo ” filmowa” , ale unikająca banalnych rozwiązań. Bohaterowie książki to osoby które mają wiele tajemnic. Wplątanie są w sprawy większe , niż im się wydaje na początku i kibicowałem im do samego końca. W niektórych momentach powieści razem z nimi odczuwałem strach i niepokój o decyzje które podejmowali .
Zakończenie książki przez autora trochę zwala z nóg i przyprawia o dreszcze. Kończąc książkę Piotra Rogoża zadawałem sobie pytanie co jest prawdziwe, a co fikcją literacką i ile w tym wszystkim jest prawdy.

„Konwersja” to thriller inny niż wszystkie, który zmusza do zastanowienia i refleksji. Gwarantowane jest to , że po lekturze tej właśnie książki sami zastanowicie się nad tym co jest prawdą, a co dobrze zaplanowaną iluzją otaczającego nas świata.
Autor przybliża nam bezduszny świat marketingu , który rządzi się własnymi prawami. Świetnie stworzył struktury agencji, które za pomocą mediów kreują świadomość ludzi i wpływają na światopogląd całych narodów.
Granica która została nam postawiona miedzy prawdą a kłamstwem jest bardzo cienka.
Książka namiesza nie jednemu w głowie robiąc przysłowiowy „kisiel z mózgu” . Po przeczytanie książki na pewno nie raz zatrzymacie się i zamyślicie skrolując Instagrama czy Facebooka.

Piotr Rogoża i jego „Konwersja” to jedna z lepszych książek jakie miałem okazje czytać w tym roku.
To świetny thriller, który daje nam dużo do myślenia. Rogoża to autor którego potrzebowaliśmy. Otwiera nam oczy na sprawy o których nie mamy bladego pojęcia.  Zapamiętajcie jedno – nic nie jest takie , jak nam się wydaje.
Polecam!!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.