[Recenzja Książki – przedpremierowo] Louise Nealon – „Snowflake”

Po raz pierwszy na naszej stronie dostaliśmy możliwość publikacji recenzji książki przed jej premierą.

„Snowflake” swoją premierę będzie mieć już 29 września. Za możliwość przeczytania książki oraz jej recenzji dziękujemy wydawnictwu Muza S.A

 

Historia, która może przytrafić się każdemu. Życie jest pełne niespodzianek, lecz nie tylko tych pozytywnych.
Dla głównej bohaterki wejście w dorosłość okazało się bardzo trudne i bolesne.

Mieszkająca na farmie mlecznej z matką, jej dużo młodszym partnerem oraz wujkiem, 18 letnia Debbie rozpoczyna studia na Trinity College w Dublinie. Rozerwana pomiędzy dwoma różnymi światami stara odnaleźć się w świecie, w którym przyszło jej żyć. Znajduje przyjaciół, lecz z jej studenckiego życia nici. Po zajęciach musi zajmować się gospodarstwem między innymi w dojeniu krów. Podczas gdy jej rówieśnicy mogą się wyszumieć i imprezować – Debbie nie tylko pracuje na farmie, ale także… zajmuje się chorą psychicznie matką, która ma hopla na punkcie zapisywania swoich snów, gdyż uważa je za prorocze.

Dzięki wielu dialogom, „Snowflake” czytało się szybko, znajduje się w niej także wiele rozdziałów. Smutek i wyjątkowo wzruszająca fabuła miesza się ze zwyczajnym szkolnym humorem. Miłość oraz ogrom wsparcia, które rodzina Debbie sobie nawzajem ofiarują jest niesamowita, pomimo sytuacji, w której się znajdują.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy i jak sobie z tym wszystkim poradzi główna bohaterka, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

„Snowflake” pokazuje jak w ułamku sekundy nasze życie może się zmienić. To nie tylko książka, którą warto przeczytać, to też opowieść o wejściu w dorosłość, która nas zweryfikuje. Nie bez powodu jest to jedna z najważniejszych tegorocznych premier na polskim rynku literackim.

Autorka tej powieści – Louise Nealon studiowała literaturę angielską na Trinity College w Dublinie, a „Snowflake” jest jej debiutem, wymagającym choć trochę wrażliwości od czytelnika. Dogłębnie poruszająca powieść młodej, utalentowanej pisarki. Po tak dobrym rozpoczęciu pisania, już nie mogę się doczekać na kolejne książki od Louise!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.