[RECENZJA KSIĄŻKI] Scott Kelby-Fotografia podróżnicza

Lubicie podróżować? Na pewno. Robicie wtedy zdjęcia czy jesteście raczej z tych co podziwiają oczami i zbierają wspomnienia w myślach?

Ja wolę zdjęcia. Łapanie momentów. To najlepszy aspekt fotografii. Złapanie czegoś co jest chwilowe.

Z książkami Scottq Kelby’iego spotkałam się już kilka lat temu, gdy w antykwariacie koło swojego domu szukałam jakiejś książki o fotografii. Trafiło wtedy na „Sekrety mistrza fotografii” czyli ogólne przydatne wskazówki.

Gdy na helionie zobaczyłam jego nazwisko, oczywistym było, że jego książka trafi do mnie do recenzji.

„Fotografia Podróżnicza” to krótka, ale bardzo konkretna książka, która przeprowadzi was krok po kroku po tym jak zrobić fantastyczne zdjęcia w podróży. To zaledwie 249 stron, ale tyle fantastycznej wiedzy począwszy od przygotowania się do podróży, przez analizę tego jakie zdjęcia są dobre aż po akcesoria fotograficzne, sztuczki i ciekawostki. Wszystkiemu towarzyszą oczywiście genialne zdjęcia Scottq, które za każdym razem mnie zachwycają.

Jesień już przybyła, więc to idealny czas na sięgnięcie po tą książkę. Która inna pora jest tak dobra jak jesień na zdjęcia? Już zaraz wkoło zrobi się kolorowo i klimatycznie, a w naszych dłoniach zaczną się pojawiać parujące kubki i szaliki. W rozdziale piątym Kelby skrupulatnie opisał forografię ludzi, więc jak tylko będziecie mieli szansę sięgnąć po „Fotografię podróżniczą” to się nawet nie zastanawiajcie. Znajdziecie tam mnóstwo porad, które przydadzą się też w codziennej fotografii.

Pod tym linkiem znajdziecie jego parę książek wydanych przez Helion:

https://helion.pl/autorzy/scott-kelby/Scott Kelby w 2009 roku po raz piąty z rzędu otrzymał tytuł najlepszego autora książki informatycznej, przyznawanej przez amerykańskie Nielsen BookScan.

Scott Kelby jest redaktorem naczelnym pisma Photoshop User, przewodniczącym stowarzyszenia NAPP, skupiającego profesjonalnych użytkowników Photoshopa, dyrektorem szkoleniowym seminarium Adobe Photoshop Seminar Tour i jednym z najlepszych instruktorów tego programu w Ameryce. Jest współgospodarzem cotygodniowego talk-show na żywo dla fotografów The Grid oraz wykładowcą, nauczającym fotografii cyfrowej na warsztatach i seminariach organizowanych na całym świecie

Kelby jest również wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych książek; imponująca lista opracowanych przez niego tytułów sięga ponad 60 pozycji — wiele z nich przyniosło mu światową sławę i zapewniło pierwsze miejsce na liście najpoczytniejszych autorów książek komputerowych na świecie. Poruszana w nich tematyka dotyczy przede wszystkim Photoshopa, edycji fotografii cyfrowych oraz nowoczesnych technologii związanych m.in. z przetwarzaniem obrazu.
(Źródło: Helion.pl)

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.