Recenzja: Paweł Domagała – Opowiem ci o mnie

Debiutancki album tego uzdolnionego artysty był zaskoczeniem i długo wyczekiwanym longplayem. Ciężko zaszufladkować Pawła, bo nie da się jednoznacznie określić, czy jest przede wszystkim aktorem, czy może muzykiem? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie samemu.

Skupmy się jednak na debiutanckim albumie Pawła Domagały – „Opowiem ci o mnie”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Płyta jest delikatna i lekka muzycznie, tekstowo dotyka ważnych życiowych tematów, jak wiara, miłość, nadzieja i przebaczenie.

Paweł potrafi dobrać repertuar doskonale korespondujący z jego  barwą głosu, czym szybko oczarowuje słuchaczy.

W piosenkach Pawła  najpiękniejsze jest to, że wpływają na wyobraźnię, potrafią stworzyć obraz w naszej głowie, budują historie…

Artysta dzieli się ze słuchaczem swoim życiem, chwilami, których doświadczył, emocjami, problemami. Wszystkie teksty mają jednak tzw. liryczne „ja”, które pozwala utożsamiać się z „bohaterem” utworów, związać się z nim bliżej.

 

 

To bardzo ciekawe, że dzięki piosenkom można tworzyć swój własny świat i zamiast czysto autobiograficznych utworów aranżować je w taki sposób, że będą odzwierciedleniem rzeczywistości oraz życia, o którym marzy każdy anonimowy słuchacz, a które dla takiego słuchacza po odpowiednim odbiorze stają się wartością personalną, indywidualną.

Płyta pod względem muzycznym jest idealna, dźwięki i liryka są spójne, partie gitarowe oraz  aranżacje utworów tworzą wyjątkową całość, stawiają tę płytę na bardzo wysokim poziomie.  Znakomita pozycja na zimowe wieczory i bez wątpienia wyśmienita uczta muzyczna- dla każdego.

Krążek Pawła oczywiście polecamy. Słuchamy go bez przerwy !

PS warto wpisać w wyszukiwarkę „Ginger”, gdzie posłuchacie więcej utworów Pawła 🙂

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.