[Recenzja płyty] Susz -,,EP’’

Fot. Ania Rogulska
Debiutancka epka warszawskiego tria Susz, które określa swoją muzykę jako shoegaze jazz.

Nazwanie epki ,,EP’’ może budzić lekki uśmiech.  Czy był to zabieg czysto techniczny, czy brak pomysłu – nie istotne, ważne natomiast, że treści zawarte na  ,,EP ”  zostały przemyślane i prezentują się w przyjemny sposób. Na płycie znalazły się 3 utwory, a każdy  z nich ma  element zaskoczenia.  Melodie są utrzymane w różnym nastroju, więc jeśli ktoś identyfikuje muzykę instrumentalną jako mało atrakcyjną, czeka go rozczarowanie.

Genua wprowadza spokój, do tego stopnia, że końcowa część, która zaczyna się po chwilowej przerwie, brzmi jak kolejna piosenka. Has jest bardzo rytmiczny, sporo w nim perkusji, która na początku jest bardzo gęsta, ma systematyczne przeskoki, do których dochodzą kolejne dźwięki; wraz z rozwojem utworu, zwiększa się jego przestrzeń. Brut początkowo brzmi sennie ale, chyba po minucie,  pojawia się energiczny motyw, który płynie przez cały utwór.

,,EP „ jest raczej okołojazzowy, może nawet lekko taneczny, bo przyjemnie ,,buja”. Chociaż krótki, to na pewno nie monotonny.

Susz tworzą: Łukasz Dorociński, Piotr Oleksy, Dominik Ossowski

Susz w mediach:

FB: https://www.facebook.com/Suszband

IG: https://www.instagram.com/susz_band/

Spotify: https://open.spotify.com/artist/3YmQFQlHBhzZi9HPqWLEax

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.