Red Lips feat. Jan Borysewicz – Gdy nie dzwonisz | Nowy singiel

EPSON MFP image

W tym roku Redlipsowy Mikołaj jest hojny muzycznie 🙂

W pierwszy dzień świąt postanowiliśmy sprawić fanom niespodziankę i zaprezentować w sieci długo wyczekiwany singiel „Gdy nie dzwonisz” nagrany wspólnie z Janem Borysewiczem. Stonowany utwór zawiera w sobie wszystko co charakterystyczne dla każdego z artystów.

Pierwszy raz spotkali się w 2016 roku, kiedy Jan Borysewicz nagrywał płytę „Kawa i dym”. Ruda została zaproszona do udziału w tym krążku i zaśpiewała utwór „Zostanę z Tobą na zawsze”. Ponownie na jednej scenie stanęli podczas jubileuszowego koncertu KOMBII „Królowie życia”, w którym wspólnie wykonali „Pokolenie”, a teraz RED LIPS z gościnnym udziałem Jana Borysewicza prezentują nowy utwór „Gdy nie dzwonisz”.

To autorska kompozycja Jana Borysewicza, do której tekst napisał Wojciech Byrski.

Pierwsza jej studyjna wersja powstała już dosłownie w 24 godziny po tym, jak Janek przedstawił nam próbne nagranie linii melodycznej wraz z tekstem. Chwilę później powstała gitarowa, a jednocześnie bardzo nastrojowa aranżacja, na której Ruda subtelnie położyła swój wokal.

Po wysłuchaniu wspólnie z Jankiem stwierdziliśmy, że zabrzmiała jak polska Sheryl Crow. Wyszło pięknie. – zdradza Lazer (producent, gitarzysta Red Lips). Jan Borysewicz to legenda polskiej muzyki rockowej, to dla mnie ogromny zaszczyt wykonywać jego utwór, jeszcze kilka lat temu nie śniłam nawet o tym, że będę miała okazje go poznać osobiście, teraz Janek gra solo we wspólnie wykonywanej przez nas piosence. To dla mnie coś naprawdę wyjątkowego i dlatego wybraliśmy na datę premiery równie wyjątkowe okoliczności. To nasz gwiazdkowy prezent dla fanów.

– dodaje Ruda (wokalistka Red Lips)
Leave A Reply

Your email address will not be published.