RELACJA: Jacek Kaczmarski – Wieczór z Bardami w legnickim klubie Spiżarnia.

W piątkowy wieczór w Legnicy odbyła się druga edycja Wieczoru z Bardami, podczas którego młodzi, zdolni artyści zaserwowali nam dawkę  poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego.

Jako pierwszy na scenie pojawili się  członkowie zespołu Anscario.

anscario

Jako drugi wystąpił Mateusz Nagórski, niezwykle utalentowany, obdarzony głosem wybitniepodobnym do wokaluKaczmarskiego. Artysta pasjonuje się twórczościa barda i poety Solidarności od dzieciństwa. Zaprezentował utwory Kaczmarskiego, do których sam napisał muzykę.

-Kupiłem antologię poezji Jacka Kaczmarskiego i znalazłem w niej wiersze, które nigdy nie doczekały się oprawy muzycznej poety. Postanowiłem, że skomponuję muzykę, tak powstały dwie płyty – powiedział podczas wywiadu dla LAiK, Mateusz Nagórski.

Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć utwory z obydwu płyt, którymi Mateusz zaczarował publiczność.

nagroski

Koncert Czerwonego Tulipana obchodzącego w tym roku 30 urodziny.

Czerwony Tulipan z Olsztyna zachwycił zgromadzonych gości niezwykle nastrojowym repertuarem poezji śpiewanej i utworów lirycznych. Bogaty przekaz emocjonalny, który zaprezentowali poszczególni artyści, porywał za każdym razem serca licznie zebranej publiczności.czerwony

Nie sposób nie wspomnieć o organizatorach- młodych ludziach, którzy w sposób w pełni profesjonalny zorganizowali wieczór poezji śpiewanej w swoim mieście.

Legnica Aktywnie i Kreatynie, bo o nich mowa, to stowarzyszenie, które pomaga w promocji artystów ze swojego miasta, wspieraniu inicjatyw kulturalnych.

Widać w nich pasję i determinację w działaniu, dzięki czemu osiągają zamierzony cel- przekazują kulturę, uwrażliwiają młodzież na sztukę.

Trzymam kciuki za kolejne projekty tych młodych ludzi, którzy w większości są jeszcze w liceum! Takiej młodzieży nam trzeba! Takiej młodzieży nam życzę!

Powodzenia!

The Tiles: tiles

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.