Relacja: Julia Marcell – koncert Stary Klasztor

W czwartkowy wieczór uszami i sercami Wrocławia zawładnęła Julia Marcell. Artystka wystąpiła z zespołem na scenie Starego Klasztoru, który tego wieczoru wypełniony był po brzegi.

To był pierwszy koncert z trasy promującej najnowszy album „Proxy”. Zespół pojawił się na scenie po godzinie 21-szej. Wcześniej support zagrała Soniamiki.

Utworem otwierającym koncert był kawałek „Ministerstwo” z najnowszej płyty. Fani zareagowali naprawdę entuzjastycznie, ale o tym za chwilę.

Julia koncert zagrała w wyjątkowym miejscu- uważam to za jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, w ścisłym centrum, w osiemnastowiecznej sali gotyckiej w Starym Klasztorze. To unikatowe miejsce i wyjątkowe jak na klub muzyczny.

Artystka zagrała fenomenalnie. Gdy przesłuchiwałem płytę „Proxy”, byłem bardzo ciekawy jak wyglądają koncertu Julii. Pisałem już, że mijaliśmy się koncertowo, wielokrotnie występowała w moich okolicach, ale za każdym razem nie docierałem na koncert.

Tym razem zrobiłem wszytko, aby zagościć z aparatem na koncercie, który dodatkowo otwierał trasę promocyjną płyty.

Publiczność, która przybyła na koncert żywiołowo reagowala na muzyków. Gdy stałem już z boku i obserwowałem reakcje publiczności, jak  i zespołu, uśmiech nie schodził  mi z twarzy. Julia w idealny sposób komunikowała się z publicznością, a ta nie pozostawała dłużna. Fani wybaczali potknięcia gromkimi brawami i uśmiechami, dzięki czemu zespół grał prawie dwie godziny. Atmosfera była wyśmienita!

Gdy po 3 utworze bisowym zespół zszedł ze sceny, zebrałem się do wyjścia. Jakie było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem, że publiczność wciąż nie odpuszczała i zachęcała zespół do powrotu. Gdy byłem już przed klubem, właśnie zaczynało się kolejne wejście bisowe z utworem „Tarantino”.

Nie sposób również nie wspomnieć o akustyku i świetliku ( oświetleniowiec), którzy wykonali kawał dobrej roboty. Koncert był idealnie nagłośniony, a światła dodały magii i wyjątkowości.

Sięgnijcie po album Julii Marcell, a gdy już go przesłuchacie i zakochacie się w jej piosenkach wybierzcie się na koncert- z całą pewnością nie będziecie żałować!

Setlista:

1. Ministerstwo

2. Gamelan

3. Tesko

4. SHH

5. Since

6. Google

7. Czas

8. Cincina

9. Manners

10. Marek

11. SMS

12. Tarantino

13. Lost my luck

14. Matrioszko

15. Tetris

julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9606 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9608 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9609 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9623 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9628 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9752 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9778 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9789 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9790 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9794 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9799 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9817 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9819 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9859 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9867 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9869 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9875 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9878 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9894 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9900 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9911 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9926 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9946 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9964 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9968 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9970 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9987 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9992 julia-marcell-wybieramkulture-trefon-9997

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.