Romuald Lipko dziękuje fanom za wsparcie!

W ostatnich dniach media obiegła informacja o chorobie nowortoworej jednego z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej. Romuald Lipko w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych osobiście podziękował fanom za okazane wsparcie.

Romuald Lipko dziękuje fanom za wsparcie!

  Romuald Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową – taka informacja o chorobie Artysty obiegła w zeszłym tygodniu wszystkie media. 

W dniu dzisiejszym w mediach społecznościowych Zespołu pojawił się film, w którym Romuald Lipko dziękuje fanom:

– Wszystkim Wam dziękuję za miliony kilogramów energii, którą wysłaliście do mnie, żeby pomóc mi w powrocie do zdrowia – mówi Romuald Lipko. – Ta energia wróci! Wróci do Was w postaci naszej muzyki, koncertów Budki Suflera, które rozpoczną się już jesienią – dodaje.

  W ten sposób Artysta potwierdził, że plany powrotu Budki Suflera są aktualne. Podobne zapewnienia padają ze strony Organizatora: – Trasa koncertowa Zespołu nie jest zagrożona – słyszmy w agencji Topkoncert. – Powrót Budki Suflera na scenę spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów. W niektórych miastach pozostały już ostatnie wolne miejsca na koncerty Budki Suflera – dodają Organizatorzy.

Nowy singiel Budki Suflera.

  Tymczasem do rozgłośni radiowych trafił nowy singiel zespołu. Muzykę skomponował Romuald Lipko. Autorem słów jest Marek Dutkiewicz, którego teksty można usłyszeć w utworach takich gwiazd, jak Lady Pank, Ewa Farna czy Varius Manx. Na początek przyszłego tygodnia Zespół zapowiedział premierę teledysku. „Gdyby jutro nie było” to pierwszy utwór Budki Suflera, w którym usłyszeć można Roberta Żarczyńskiego, nowego wokalistę Zespołu.

Budka Suflera powraca!

  Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą 45 lat „Powrót do korzeni”! Zespół zagra w największych halach w Polsce, w tym Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.

Siedem miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej Zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich Zespołów!

  Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów gdy Zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią też przeboje lat 80.: „Za ostatni grosz”, „Nigdy nie wierz kobiecie” oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka „Noc komety” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. Nie zabraknie hitów Budki z lat 90., w tym „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych” ze sprzedanej w ponad milionowym nakładzie płyty „Nic nie boli tak, jak życie”.

  Z okazji Jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa „Wszystko, czego dziś chcę” i „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz Urszulę, w której wykonaniu usłyszymy m.in. „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Luz blues w niebie same dziury”. Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty Zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. No swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Leave A Reply

Your email address will not be published.