„To nie miało prawa się stać!” – nowy singiel i teledysk Ørganka i O.S.T.R. specjalnie do filmu „Piłsudski”

Już 13 września w kinach pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. Akcja filmu dzieje się w czasach, gdy odzyskanie niepodległości było misją niemal niemożliwą. Prezentujemy piosenkę, którą specjalnie do filmu napisali Ørganek i O.S.T.R. Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu w piosence „To nie miało prawa się stać”. Do utworu powstał również teledysk.

„To nie miało prawa się stać, to nie miało prawa się udać” śpiewa Tomasz Organek w pierwszych wersach piosenki, nawiązując do wydarzeń, które obejmuje akcja filmu „Piłsudski”. W 1900 roku Rzeczpospolita nie tylko nie istniała, ale była wręcz nieosiągalnym fantomem. Zaborcy zabraniali nawet używania słowa „Polska”. Rodzimy język był represjonowany, Polakom łamano kariery, odbierano majątki, przekreślano perspektywy. Patriotyzm uchodził za najgorszą chorobę. Ale nie każdy tak myślał. Piłsudski konsekwentnie wierzył, że Polska niepodległość jest możliwa.

Tak o piosence „To nie miało prawa się stać” mówi Tomasz Organek: – Piosenka do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów.

Teaser filmu „Piłsudski”

Piłsudski – o kobietach życia Marszałka

Na ekranie  zobaczymy najwierniejszych sprzymierzeńców Piłsudskiego – Walerego Sławka (Jan Marczewski), Witolda Jodko-Narkiewicza (Marcin Hycnar), Aleksandra Sulkiewicza (Józef Pawłowski) oraz Aleksandra Prystora (Tomasz Schuchardt). Nie zabraknie kobiet, które odegrały ważną rolę w życiu Marszałka. Magdalena Boczarska wcieli się w pierwszą żonę – Marię Piłsudską, zaś w roli drugiej wielkiej miłości Ziuka – Aleksandry Szczerbińskiej zobaczymy Marię Dębską.

MUZYKA:

„To nie miało prawa się stać”

Tekst: Tomasz Organek i O.S.T.R.
Muzyka: ØRGANEK i O.S.T.R.

Wykonawcy:
Adam Staszewski – gitara basowa
Robert Markiewicz – perkusja
Tomasz Lewandowski – instrumenty klawiszowe
Tomasz Organek – gitara i śpiew
O.S.T.R – rap

Link do piosenki w sklepach cyfrowych: https://smarturl.it/OrganekOSTR

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny