Ruszają koncerty ku pamięci DIO

Już 27 sierpnia koncertem w warszawskich Hybrydach rozpocznie się tegoroczny Memoriał Ronniego Jamesa Dio. To jedna z nielicznych imprez koncertowych, które w tym roku dojdą do skutku.

10 lat mija od śmierci jednego z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów – związanego z Black Sabbath, Rainbow i rozwijającego własną kapelę pod nazwą DIO. Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock’n’rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak „Stargazer”, „Heaven and Hell”, a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – „Holy Diver”, czy „Rainbow in the Dark”. Stał się inspiracją całych pokoleń muzyków – od tych, co dopiero zaczynają przygodę na scenie po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden.

Polscy muzycy związani z zespołami takimi, jak Scream Maker, White Highway, MadRise i Another Pink Floyd już od 7 lat oddają hołd pamięci Ronniego w ramach memoriału „King of Rock And Roll”. Obok nich pojawiają się okazyjnie zaproszeni goście z Polski i zagranicy. W tym roku oprócz największych hitów z jego repertuaru, wykonają także te najcięższe i rzadziej grane przezeń live utwory z płyt takich, jak „Dehumanizer” (Black Sabbath), czy „Strange Highways” oraz „Angry Machines” (DIO). 

W związku z pandemią, koncert odbędą się przy ograniczonej liczbie widzów i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bilety dostępne wyłącznie online: https://goout.net/pl/artysci/scream-maker/jnlwf/

Daty koncertów:

Warszawa, Hybrydy – 27.08

Kraków. Garage Pub – 29.08

Chorzów, Leśniczówka – 04.09

Poznań, U Bazyla – 10.09

Gdynia, Blues Club (scena letnia, akustycznie) – 11.09

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny