Sam Smith z nowym hitem „How Do You Sleep?”

Światowy gwiazdor pop Sam Smith prezentuje najnowszy singiel „How Do You Sleep?”.

Autorami utworu są Max Martin, Savan Kotecha oraz ILYA. „How Do You Sleep?” to perfekcyjny popowy kawałek – niepodrabialny wokal artysty świetnie współgra z produkcją ILYA. Refren równa się tanecznej eksplozji. Do singla powstał również teledysk w reżyserii Granta Singera. Za choreografię odpowiada Parris Goebel. Jak przyznaje sam artysta:

W tym roku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, czuję się wolny. Dawno już nie czułem takiej frajdy, nagrywając kawałek i teledysk. Kochani, czas na taniec. Całuję! 
-Sam Smith

„How Do You Sleep?” to następca świetnie przyjętego duetu z Normani – „Dancing With A Stranger”. Singiel sprzedał się w nakładzie przekraczającym 6 mln kopii i zgromadził ponad miliard streamów. Kawałek trafił na szczyt zestawienia najpopularniejszych kawałków w rozgłośniach radiowych zarówno w Stanach, jak i w Wielkiej Brytanii, cieszy się także tytułem platyny w 15 krajach.

W poprzednie lato Sam Smith zawojował listy przebojów z hitem „Promises”, nagranym wspólnie z Calvinem Harrisem. Duet wykonał utwór podczas tegorocznej ceremonii BRIT Awards. W tym tygodniu Sam Smith dołączył do zaszczytnego grona artystów, którzy mają ponad 10 mln subskrypcji na YouTube. Ta sztuka udała się dopiero ośmiu brytyjskim wykonawcom.

Dotychczas Sam sprzedał ponad 22 mln albumów na całym świecie i siedmiokrotnie trafiał na szczyt Top 10 UK. Jednym z tych utworów był „Writing’s On The Wall” – pierwsza piosenka do filmu o Bondzie, której udało znaleźć się na pierwszym miejscu zestawienia (co został odnotowane w Księdze Rekordów Guinessa). Smith otrzymał cztery nagrody Grammy, trzy BRIT, Oscara oraz Złoty Glob („Writing’s On The Wall”).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny