Sara Kordowska ukazuje „Buzię”

Wokalista i songwriterka, Sara Kordowska, idzie za ciosem. Po świetnie przyjętej „Kropce”, będącej pierwszą piosenką po przerwie wydawniczej Artystki, czas na „Buzię”.

 

Sara Kordowska to Artystka i zespół jednocześnie. Po debiucie fonograficznym i wygranej prestiżowego “Będzie Głośno” w 2019 wraca z materiałem na kolejną płytę. Z podobnie niedosłowną warstwą tekstową i muzyką kładącą nacisk zarówno na elektronikę jak i elementy trąbki czy „zdelayowanej” gitary.

Poznaliśmy już „Kropkę”, Sara właśnie wydała drugi singiel, czyli utwór „Buzia”. Ogromne znaczenie ma w nim, oczywiście tekst i jego metaforyczne znaczenie. Oczywiście zachęcamy każdego do własnej analizy, ale nie mogliśmy pokusić się o parę słów od samej autorski.

Jak mówi:

Buzia to obalenie mitu o “uczniu zdolnym, ale leniwym”. Krzywdzące powiedzenie, że Twoja twarz tęskni za rozumem, to tekst używany przez nauczycieli, rodzinę czy rówieśników- zawsze w celu wmówienia jednostce, że nie pasuje i nie zasługuje na wysłuchanie.

Tekst Buzi jest wyrazem bezsilności i przypomnieniem, jak każdy w swoim życiu chociaż raz poczuł się niewystarczający i jak wybrzmiewa refren- że więcej nie umie.

To apel do tych, którzy nie rozumieją, że to co odbierają jako lenistwo może być bezsilnością i skutkami stanu depresyjnego. To uścisk dla tych, którzy zmierzyli się z wykluczeniem i bezradnością.

Ten utwór puściłabym sobie samej gdybym mogła cofnąć się do czasów, kiedy kształtowałam swoje potrzeby i zderzałam z przysłowiową ścianą. Jestem w wieku, kiedy rozumiem, że o mojej inteligencji i wartości nie świadczą wyniki, moje ciało ani miejsce w którym obecnie się znajduję.

Szkoła była zawsze przestrzenią, która podsyłała mi najbardziej destrukcyjne pomysły i zachęcała do myślenia, że nie pasuję, nie nadążam i nie potrafię.

Cieszę się, że potrafię napisać utwór który mnie samą wzrusza i może kogoś otulić.

„Buzię” Sary Kordowskiej możecie sprawdzać od teraz na wszystkich platformach streamingowych. Teledysk do tego utworu, będzie miał swoją oddzielną premierę także w czerwcu.

 

OBSERWUJ SARĘ:

Facebook

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.