Sebastian Riedel & Cree „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” – Wałbrzych

Wyjątkowy koncert – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu
Ryszard Riedel- przez lata był frontmanem grupy Dżem. To on budował legendę zespołu. On sprawiał, że te piosenki były tak bliskie, tak prawdziwe.
Wokalista i autor piosenek odszedł w lipcu 1994 roku. W tym roku obchodzona jest 25. rocznica jego śmierci. To wydarzenie stało się inspiracją dla serii wyjątkowych koncertów pod hasłem „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”.


Pamięć legendarnego artysty podtrzymywać będzie jego syn Sebastian Riedel i zespół Cree, którzy przypomną twórczość Ryśka.Grupa Cree została założona w 1993 roku w Tychach przez „młodego” Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Cree to bowiem nazwa jednego z najliczniejszych plemion Indian kanadyjskich. Sam Rysiek także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca.
Na koncertach poświęconych Ryszardowi Riedlowi energia płynąca ze sceny udziela się każdemu. Na koncerty przychodzą wspominający swoją młodość fani Ryszarda Riedla i Dżemu, a z nimi ich dzieci i nawet wnukowie zafascynowani ich twórczością. Sebastian Riedel wraca do najwspanialszych utworów Dżemu, nie zabraknie „Ballady o dziwnym malarzu”, „Czerwony jak Cegła”, „Harley mój” czy „List do M.” itd…, te koncerty to wielopokoleniowe wydarzenie.
Organizator A’propos Club – miejsce koncertu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
Otwarcie bram 19.00, koncert zaczyna się o godzinie 20.
Bilety do nabycia a Clubie A’propos,w biurze podróży Wakacyjny Świat w Wałbrzychu przy ul.Długiej 5A,w Starej Kopalni (Sztygarówka) i online https://biletyonline.starakopalnia.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=5936&identyfikator=8574cc585a14a16937339f8140024690
lub
https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?identyfikator=8574cc585a14a16937339f8140024690&id=5936

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.