Sharon Van Etten i Norah Jones w utworze „Seventeen”

Seventeen Sharon Van Etten był jednym z najbardziej uznanych utworów w Stanach Zjednoczonych w 2019 r. Sam Barack Obama umieścił go na prestiżowej playliście Spotify Summer Playlist. Sharon zaprezentowała nową wersję utworu, którą wykonała wraz z Norah Jones. Kompozycja dostępna jest na Amazon Music: 

https://music.amazon.com/albums/B07XV9HD7R 

Singlowi towarzyszy krótki film, zatytułowany Departure, ukazujący ostatnie dni życia artystki w Nowym Jorku.

Departure, wyreżyserowany przez Josha Golemana, zawiera sceny z intymnej sesji nagraniowej z Norah Jones oraz występ na żywo z Webster Hall, który odbył się 4 maja 2019 r. Van Etten, pakując swoje studio, opowiada jak ukształtował ją Nowy Jork. Dzieli się wspomnieniami z wczesnych lat swojego życia w tym mieście, wykorzystując archiwalne materiały filmowe.

Ostatni album artystki Remind Me Tomorrow ukazał się w 2019 r. Poprzedni rok był dość wyjątkowy w karierze Sharon, która rozpoczęła go od występów w takich popularnych programach jak Jimmy Kimmel Live!, The Ellen Degeneres Show oraz The Tonight Show with Jimmy Fallon. Wszystkie bilety na jej koncerty w Stanach i w Europie zostały wyprzedane. Ostatnio występowała na Zachodnim Wybrzeżu u boku Bon Iver oraz w Grammy Museum. Nagrała drugi koncert dla NPR Music w ramach Tiny Desk Concert (tym razem z pełnym zespołem). Dodatkowo artystka współpracowała z Jeffem Goldblumem przy Let’s Face the Music and Dance oraz przyczyniła się do powstania kompilacji Wilco Covered dla Uncut. Remind Me Tomorrow wciąż zbiera dobre recenzje i został nominowany do Q Magazine Award w kategorii Best Album of 2019.

Źródło: PIAS Poland

Leave A Reply

Your email address will not be published.