Siddharta – INFRA – recenzja płyty

a2765777883_10Grają swoje koncerty na wielkich arenach, dużych festiwalach ale i również w małych klubach, przyciągając niezliczoną ilość fanów, są gwiazdami wielkiego formatu. Ich fani rozsiani są w całej Europie i nie tylko! Nie znam języka w jakim śpiewają, ale nie jest to najważniejsze, bo liczy się muzyka, która nie tylko dogania światową półkę, ale na niej już jest.

Muzycznie są fenomenalni, każdy z utwór tej płyty wpada w ucho i „wciąga” mimo że,  nie rozumiem ani słowa 😉

Mowa oczywiście o słoweńskiej grupie Siddharta.

Jestem przekonany, że w większości ​​nie macie najmniejszego pojęcia, kim jest Siddharta 😉 Warto zatem bliżej przyjrzeć się artystom, którzy ukrywają się pod tą intrygującą nazwą.

W tym roku zespół obchodzi swoje 20. urodziny, uwiecznieniem tego będzie publikacja 2 nowych albumów. Pierwszy to Infra, który ukazał się w czerwcu i ogółem jest to ich siódmy album studyjny. Album Ultra zostanie opublikowany pod koniec tego roku.

Płyta została wydana 12 czerwca tego roku, dowiedziałem się o niej od polskiego fanklubu, który sukcesywnie mnie informuje o czynnościach zespołu.

2015-08-21 10.05.52
Mój egzemplarz płyty RH-

Zespół poznałem około 11 lat temu, gdy wydali płytę „RH-„. Najpierw słuchałem płyty w  ich  ojczystym języku, później udało mi się zdobyć album angielskojęzyczny, dzięki czemu miałem pełne rozeznanie na ich twórczość- również pod kątem treści tekstów.

Grupa Siddharta koncertowała w Polsce trzy razy, ( jeśli się pomylę, proszę o poprawę ). Pierwszy z koncertów odbył się w 2012 roku, był „sprawdzeniem”, czy zespół może liczyć na fanów z Polski. Jak się domyślacie, frekwencja dopisała 🙂

Sprawdzian zatem zdany wzorowo, wobec czego zespół powrócił w 2013 roku, ale już na większą trasę, podczas której zagościli w kilku miastach naszego kraju. Ostatni ich występ w Polsce datuje się na 2014 r.

Polecane: Koncert zespołu Siddharta w 2012r,  oraz Koncert zespołu Siddharta we Wrocławiu w 2014 w Klubie Madness

Najnowsza płyta „INFRA” jest stworzona w całości po słoweńsku, tj.  w ojczystym języku muzyków. Przeważa tutaj tonacja czysto rockowa.

Z całego serca polecam przesłuchanie albumu tej formacji. Jest inny niż wszystkie na naszym rynku. Czuć odmienność, klimat słoweński, tajemnicę . Muszę przyznać, że mi bardzo przypadł do gustu, choć mimo wszystko tęsknię za typowym „folkiem” , do którego mnie przyzwyczaili w swoich utworach z poprzednich płyt. Pod tym względem jestem rozczarowany.

Na płycie znajduje się 10 utworów (Ultra również  będzie zawierać 10 utworów, w sumie 20 nowych piosenek na 20-lecie): Dios, Do Konca, Onna, Ledena, Da Sedere, Phat Yuppie, Diamanti, Love Love, Piknik, Gianna.

Album przesłuchałem na platformie DEEZER.

Album możecie kupić : iTUNES i Google PLAY

Playlista anglojęzycznych utworów grupy Siddharta:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.