Singiel „Stracona głowa” Rosalie. rozpoczyna preorder płyty „Motherlode”

„Motherlode” jest kolejnym solowym albumem w karierze artystki. Po 80’sowym „Raju” i electropopowej „Iluzji” czas na „Straconą głowę” – utwór ukazujący ogromne zróżnicowanie wydawanej 26 maja 2023 r. płyty. Krążek pojawi się nakładem wydawnictwa Def Jam Recordings Poland.
W piątek na www.defjam.pl ruszył preorder płyty. Dzięki wcześniejszemu zamówieniu „Motherlode” można będzie otrzymać specjalny kod do zakupu biletów na jesienną trasę koncertową artystki.

Były już iluzje („Iluzja”), były ideały („Raj”), czas więc na schematy myślowe, czyli coś od czego tak naprawdę zaczynają się pierwsze dwa konstrukty. „Stracona głowa” jest nie tylko kolejnym postojem w drodze, w której Rosalie. jest przewodniczką, ale i opisem jednego ze stanów ducha artystki. „Stracona głowa” ukazuje przede wszystkim skalę gatunkową, która cechuje „Motherlode”. Tym razem to drum’n’basowy hit, którego chce się słuchać, gdy studzi się silne emocje.

“Stracona głowa” jest utworem, który przyszedł do mnie nagle, niespodziewanie i z ogromnym impetem. Melodia całego kawałka i tekst powstały podczas jednej sesji w studio. Poszukując czegoś nowego, świeżego, oddalonego od świata, w którym czuję się najpewniej. Stanowiącego wyzwanie. Było mi ono potrzebne podczas tworzenia tego albumu niejednokrotnie. Nie czułabym ani radości, ani rozwoju, gdybym nie poszukiwała. Sam pierwowzór utworu był bardzo spokojny z melodią, która okazała się być baśniowa (tak jak w sumie wszystkie melodie na płycie). Wymagała ona czegoś kontrastującego, szybkiego, a nie ma nic szybszego w muzyce niż drum n bass . Często znajdujemy się w sytuacjach skrajnych, trudnych, nieprzewidzianych. Człowiek jest w stanie przekroczyć swoje granice, pozbawiając się wszelkich potrzeb, byleby dojść do upragnionego celu. „Stracona głowa” jest utworem dla tych, którzy niejednokrotnie spotkali się z jednym i tym samym powracającym jak sen problemem, którego nie potrafią posklejać, zrozumieć. Snem, w którym skrajności się przyciągają i odpychają jednocześnie.

Pojawienie się trzeciego singla promującego krążek zbiega się ze startem preorderu i ogłoszeniem trasy koncertowej. Od 17 kwietnia (12:00) do 1 maja (11:59) każdy, kto kupi „Motherlode” w preorderze (płytę lub winyl), w odpowiedzi na zrealizowane na www.defjam.pl zamówienie, otrzyma w odpowiedzi e-mailem kod umożliwiający zakup biletów na jesienną trasę artystki. Pełna lista koncertów jest dostępna na www.eventim.pl/motherlode. Akcja promocyjna jest ograniczona w czasie lub trwa do wyczerpania dostępnej puli biletów.


Rosalie. – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim „Enuff” – 2016 r. i „Flashback” z 2018 r.) – „IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: „Potrzeba skał” z KRÓLEM i „4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór „Jak ich tu pokochać”. Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 – „Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b. Obecnie skupia się na tworzeniu kolejnego albumu, który ukaże się 26 maja 2023 r. Tytuł krążka to “Motherlode”. Utworami z najnowszego albumu są “Iluzja” (26.01.) i “Raj” (3.03.). 14 kwietnia 2023. pojawił się kolejny singiel – “Stracona głowa”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.