Sonbird wygrywają eliminacje do Debiutów 2019

Sonbird z utworem „Niepoważny” wygrał eliminacje do tegorocznych Debiutów na Festiwalu w Opolu. 

Spośród 150 piosenek nadesłanych do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wybrano 10, które zakwalifikowano do drugiego etapu. Następnie jury w składzie Daria Zawiałow, Bartek Chaciński, Robert Kurpisz i Agnieszka Jurowicz wybrało zwycięzce, który zagra podczas koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu.

Sonbird uzyskali 24 punkty i jednocześnie zostali pierwszym ogłoszonym zespołem, który wystąpi na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.

„Trzymam mocno kciuki za tych chłopaków, kibicuję im już od jakiegoś czasu. Mają w sobie niepowtarzalną charyzmę, są super.” – Daria Zawiałow

„W pełni rozwinięty zespół, z własnym pomysłem na brzmienie – ciekawe połączenie gitarowego grania z elektropopem. Świeża krew!” – Robert Kurpisz

Sonbird wystąpią w Opolu z piosenką „Niepoważny”, która promuje ich debiutancki album „Głodny”. Obraz do „Niepoważnego” w reżyserii Przemysława Filipowicza, według scenariusza Artura Michalika, opowiada o niewygodnej relacji. Bohaterami historii są nauczycielka oraz zafascynowany w niej uczeń, który jest nad wyraz poważny jak na swój młody wiek. W rolach głównych wystąpiła aktorka Daria Polasik-Bułka z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz Oliwier Gutowski. Zdjęcia głównie realizowane były w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. 

SONBIRD – NIEPOWAŻNY


Sonbird „Głodny”
premiera: 22.02.2019
Wydawca: Jazzboy Records

1. Tyle pytań
2. Głodny
3. Hel
4. Wodospady
5. Kraków
6. Kuloodporny
7. Ślad
8. Niepoważny
9. Ląd
10. Wada

Album „Głodny” dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych:
http://soundline.biz/SonbirdGlodnyAlbum/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny