Songhoy Blues prezentuje pierwszy muzyczny zwiastun nowego albumu

Najbardziej ekscytujący zespół, rodem z Afryki, czyli Songhoy Blues powraca z nowym singlem „Worry”.  Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez, pochodzącego z Mali, Fansé Sanogo.

„Trud życia nadal ciąży na naszych społeczeństwach i zapędza wielu młodych ludzi w ślepy zaułek. „Worry” to promyk nadziei dla ludzkości. Motywuje do walki, bo na samym końcu zawsze odnajdziemy światło” – tak o utworze mówi zespół. 

Grupa była bardzo zdeterminowana, aby kompozycja ujrzało światło dzienne właśnie teraz. W tych burzliwych czasach potrzebna jest muzyka, która podnosi na duchu i daje nadzieję na przyszłość. „Worry” to pierwszy utwór grupy w całości w języku angielskim. Piosenka zwiastuje trzeci krążek Songhoy Blues „Keep Fighting Today”. 

Zespół przebył długą drogę. Początkowo przyciągnął uwagę Damona Albarna odpowiedzialnego za projekt Africa Express oraz wytwórni Transgressive Records, co zaowocowało podpisaniem kontraktu i wydaniem debiutanckiego krążka „Music In Exile”, wyprodukowanego przez Nicka Zinnera. Cykl tras koncertowych promujących płytę okazał się wielkim sukcesem i finalnie zaprowadził zespół na jedną ze scen festiwalu Glastonbury oraz do Royal Albert Hall. Ich drugi krążek „Résistance”, wyprodukowany przez Neila Combera (MIA, Gengahr), poszerzył paletę dźwięków i celebrował ich różnorodność. Gościnnie na płycie wystąpił Iggy Pop oraz Elf Kid.

Leave A Reply

Your email address will not be published.