Sophie and The Giants wraca z nowym hitem

Po olbrzymim sukcesie multiplatynowego „Hypnotized” z Purple Disco Machine, charyzmatyczna Sophie and The Giants powraca z solowym singlem „Right Now”.

„Right Now” to świetny popowy kawałek z zaraźliwą melodią oraz niepodrabialnym głosem charyzmatycznej Sophie. Singiel jest odą do dobrych czasów, za którymi tęsknimy i na powrót których tak mocno liczymy. Jak wyjaśnia Sophie:

„Obecnie wydaje nam się, że poczucie zagubienia czy stania w miejscu będzie nam towarzyszyło już zawsze. To dość beznadziejne położenie, bo każdy marzy o wzlotach, bardziej niż kiedykolwiek. „Right Now” opowiada o frustracji, którą czujemy oraz o tym, jak bardzo chcielibyśmy znów poczuć wolność na świecie. Mamy nadzieję, że słuchając naszej piosenki, będziecie mogli pomyśleć – nawet przez chwilę – że znowu wszystko jest możliwe”

Współtwórcami kawałka są Sophie oraz Mike Kintish, którzy razem pracowali z Tino Schmidtem aka Purple Disco Machine nad wielkim przebojem „Hypnotized” – jednym z największych europejskich hitów 2020 roku (potrójna platyna we Włoszech, platyna w Polsce oraz złoto w siedmiu innych europejskich krajach, 200 mln streamów na całym świecie, 65 mln wyświetleń klipu i drugie miejsce w European Airplay Charts). Za produkcję odpowiada zdobywający coraz większy rozgłos duet Soda State.

Dla Sophie, doświadczenie bycia gwiazdą w Europie w środku pandemii, było co najmniej surrealistyczne. Jednego dnia artystka była w swoim mieszkaniu w Sheffield, by następnego lecieć do Włoch, by zagrać na Power Hits Estate 2020 w pustym Koloseum: – Odzew, z jakim spotkało się „Hypnotized”, to dla nas prawdziwe błogosławieństwo. Mamy nadzieję, że ten utwór dał ludziom odpowiednią dawkę nadziei, tak samo jak nam. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie wyrazy uznania, które otrzymaliśmy i nie możemy doczekać się kolejnych singli – przyznaje Sophie.

W 2019 Sophie and The Giants można było podziwiać na scenach Radio 1’s Big Weekend, Glastonbury i Reading. Zespół z Sheffield nie może doczekać się, gdy powrót na scenę będzie możliwy.

Źródło: Universal Music Polska

Leave A Reply

Your email address will not be published.