SOULFLY GWIAZDĄ JAROCIN FESTIWAL 2023

Trzy dni pełne najlepszej muzyki gitarowej, dwie sceny, koncerty kilkudziesięciu artystów i artystek, wydarzenia specjalne. Do festiwalowego line-upu dołącza grupa Soulfly! Ponad dwiedekady na scenie, niezliczone światowe trasy koncertowe, 12 albumów na koncie. Amerykańska legenda metalu wraca do Jarocina po 10 latach. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.jarocinfestiwal.pl.

Charyzmatyczny współzałożyciel brazylijskiej Sepultury, ikona undergroundu i tropiciel ekstremalnego metalu Max Cavalera, kilka miesięcy po odejściu z grupy założył formację, która stworzyła własny, niepowtarzalny styl. W utworach Soulfly jest miejsce zarówno na mocne granie z pogranicza groove’u, thrashu, nu metalu, jak i etniczne dźwięki bliskie tradycyjnej muzyce ludowej czy world music.

Te same głos, ciało i duch, które zapoczątkowały Soulfly w 1997 roku, przywołują niemożliwie ciężki hałas do dziś. Można tego doświadczyć słuchając dziesięciu utworów monstrualnej muzyki na ostatnim i zarazem dwunastym wydawnictwie grupy – Totem (2022). Album ma dwóch ojców, a właściwie jest dziełem ojca – lidera Soulfly i jego syna Zyona – perkusisty zespołu.

Album został wyprodukowany przez Maxa i Arthura Rizka (Code Orange, Ghostemane, Outer Heaven), a gościnnie udzielają się na nim John Powers (Eternal Champion), Chris Ulsh (Power Trip) i John Tardy (Obituary). Max Cavalera od lat tworzy hymny z ważnym przesłaniem i tych z całą pewnością nie zabraknie podczas koncertu w Jarocinie.

Przypomnijmy, że 14-16 lipca br. na słynnych boiskach przy ul. Maratońskiej wystąpią też m.in.Agnieszka Chylińska, Nosowska, Tomek Lipiński + Goście, T.Love, Renata Przemyk, Moskwa, Strachy na Lachy, Proletaryat, Voo Voo, Ga-Ga Zielone Żabki, Luxtorpeda, WaluśKraksaKryzys, Myslovitz, Fisz Emade Tworzywo, Closterkeller, Big Cyc, Anieli, The Bullseyes, Masala Soundsystem, Masturbator, Wrona, Baika, Happy Pills, 1125z ogłoszonym właśnie Soulfly to łącznie 25 artystów i artystek, a to… jeszcze nie koniec!

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy festiwalu to: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz Spichlerz Polskiego Rocka. Partnerzy medialni: Antyradio, „Gazeta Wyborcza”, „Teraz Rock”, „Gazeta Jarocińska”, cgm.pl i Interia.

Więcej informacji: www.jarocinfestiwal.pl oraz w mediach społecznościowych:

www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial
jarocinfestiwalofficial

Ceny biletów i karnetów:

II pula:

Karnet trzydniowy: 239 zł
Bilet na pole namiotowe: 99 zł
Bilety dostępne do 31 maja 2023 roku (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów.

III pula:

Karnet trzydniowy: 269 zł
Bilet na pole namiotowe: 119 zł
Bilety dostępne od 31 maja 2023 roku (godz. 12.00) do wyczerpania puli biletów.

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych. Cena za bilet dla kampera wynosi 350 zł + 50 zł od każdej osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Dzieci do szóstego roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek powinien zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

Bilety oraz regulaminy pola namiotowego i imprezy dostępne na: www.jarocinfestiwal.pl.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.