Specjalny singiel gwiazd na rzecz Koronawirusa

Utwór, który powstał jeszcze w 2019 roku jest prezentem dla Zuzanny Markiewicz – podopiecznej Drużyny Szpiku wspierających młode osoby podczas leczenia onkologicznego.  Dominik „Doniu” Grabowski i Jacek, „Mezo” Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę, współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu. Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19. 
Uniwersalny wydźwięk „Ocalonych” to efekt połączenia zaangażowanego utworu oraz klipu, którego postapokaliptyczny charakter i elementy odradzającej się natury mają dawać nadzieję i wsparcie. Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po  pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.

Nowy singiel wraz z klipem pt. „Ocaleni” Tomka Luberta, Donia, Mezo, Zuzanny Markiewicz oraz Sadowskiego powstał przy współpracy z wytwórnią S&G Music. Utwór jest odpowiedź artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom. Podczas dzisiejszej premiery singla wraz z klipem odbędzie się akcja na profilu facebookowym Sadowsky & Grabowski Music ( www.facebook.com/SadowskyAndGrabowskiMusic ) – 

Za każde udostępnienie w pierwszych 4 godzinach od premiery Artyści przekażą 1 zł na walkę z Koronawirusem. Akcja startuje o godzinie 12:00.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.