SPLAY feat. DZIORGA – ,,Echo”

Hipnotyzujące, elektroniczne brzmienie spotyka doskonałe rapowe flow w jednym utworze – taki właśnie jest utwór „Echo” formacji SPLAY z gościnnym udziałem DZIORGI! Utwór ukazał się właśnie na kanale wytwórni SP Records.

Autorem kompozycji „Echo„, jak i pomysłodawcą projektu SPLAY, jest Sławek Pietrzak – muzyk i producent. „Echo” to zapowiedź wydawnictwa, które ukaże się w roku 2021 i zarazem otwarcie współpracy Pietrzaka z Danielem Maczurą – również producentem, współpracującym m. in. z Jackiem Stachurskym. „Echo”, utwór powstały z synergii obu producentów, pobrzmiewa pulsującym, elektronicznym bitem, hipnotyzuje brzmieniem i intryguje swoim rytmem. To bardzo ciekawa kompozycja, przedstawiająca nową jakość na polskiej scenie.


Tekst napisał i wykonał Piotr Anzorge – jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia, członek składu DZIORGA. Pełen charyzmy, ale zarazem wrażliwości tekst to esencja wręcz klasycznego hip-hopu – bez szpanu, blichtru, złota. W połączeniu z doskonałym warsztatem wykonawczym otrzymujemy jeden z najciekawszych numerów na polskiej scenie hiphopowej – bardzo oryginalny, przepojony wrażliwością, o rzadko spotykanej charyzmie.

Piosence towarzyszy teledysk, także wyreżyserowany przez Sławka Pietrzaka. Intrygujący i zarazem niepokojący obraz znakomicie oddaje klimat utworu.

SPLAY to projekt muzyczny Sławka Pietrzaka – multiinstrumentalisty, kompozytora, producenta muzycznego i wydawcy, właściciela firmy SP Records. Wcześniej, pod szyldem Play Forever, tworzył m. in. z Tomaszem Stańką, Andrzejem Smolikiem, Olafem Deriglasoffem. W nowej odsłonie projektu Pietrzak zaprasza do współpracy kolejnych oryginalnych artystów i tworzy muzykę oryginalną, niesztampową – z wyraźnymi wpływami elektroniki, jazzu, hip-hopu, elementami rockowymi, a także dance’owymi.
W roku 2021 ukaże się album, podsumowujący muzyczną działalność Sławka Pietrzaka i projektu SPLAY.

DZIORGA to duet utalentowanych muzyków, towrzących w nurcie hip-hopu. Piotr Anzorge i Bartosz Kwiatkowski tworzą emocjonalną, charyzmatyczna muzyką, która wymyka się gatunkowym etykietom. Laureaci Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie ich twórczość docenili Kasia Nosowska i Piotr Metz. Od 2020 roku związani z wytwórnią SP Records – po fantastycznie przyjętych „Kilometrach” pracują nad kolejnymi utworami i debiutanckim albumem.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.