Spotify wspiera polskich niezależnych twórców | FRESH FINDS

Spotify FRESH FINDS POLSKA obchodzi swoje pierwsze urodziny – program promuje polskich artystów w kraju i za granicą


Fresh Finds ma na celu wspierać niezależnych artystów w rozwoju ich kariery. Po roku działalności programu w Polsce, Spotify pomógł rozwinąć skrzydła 465 lokalnym wykonawcom, którzy znacząco zwiększyli liczbę miesięcznych słuchaczy, a użytkownicy platformy dokonali 2 milionów muzycznych odkryć!

Fresh Finds to obok projektów RADAR i EQUAL, jeden z programów Spotify, którego celem jest promowanie polskich artystów. Uruchomiony w Polsce na początku 2022 roku dał 465 muzykom wsparcie redakcyjne i szansę na rozwój kariery pod skrzydłami Spotify. Po miesiącu obecności na playliście Fresh Finds Polska, wykonawcy biorący udział w programie odnotowali średni wzrost miesięcznych słuchaczy o 992%. Tacy artyści, jak: Dawid Tyszkowski, Krzewy czy SAMARA, zostali szybko dostrzeżeni przez użytkowników platformy. Co ważne, nie tylko fani zauważają te wschodzące gwiazdy.

Po roku obecności w Polsce widzimy, że program miał realny wpływ na rozwój karier twórców, z których część podpisała kontrakty z największymi wytwórniami w kraju. Wiemy, że profesjonaliści z branży muzycznej, organizatorzy festiwali i showcase’ów, inspirują się playlistą w poszukiwaniu nowych, niezależnych talentów
mówi Mateusz Smółka, Spotify Music Team Lead Eastern Europe. 
Twórca, który zanotował największy wzrost miesięcznych słuchaczy to Krzewy, akustyczny duet z wytwórni Fonobo. Dzięki świetnym wynikom, ich utwór “Tamte dni” poszerzył grono odbiorców, trafiając na wiele playlist Spotify, m.in. Zimowy chill, reset, Zacisze, Alternatywna Polska, czy globalną playlistę Borderless. W sumie został odtworzony ponad milion razy.
Kolejnym artystą, dostrzeżonym przez program Fresh Finds na wczesnym etapie jest adaś. Program wypromował jego pierwsze utwory, takie jak „lumpy i kwiatki” oraz „kubek z lodem”. Spotify wspierał artystę w rozwoju kariery, umieszczając jego utwory na redakcyjnych playlistach od Viral Hity przez Polskie hity, po Polskie hity 2022. Obecnie adaś. może pochwalić się ponad 146 tysiącami słuchaczy miesięcznie.
Program Spotify, który jest obecny na większości rynków, cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju, co pokazuje, że Polacy mają apetyt na odkrywanie nowych i nieznanych wcześniej brzmień. Na koniec grudnia 2022 roku playlista Fresh Finds Polska znalazła się w pierwszej piątce najczęściej streamowanych globalnie playlist Fresh Finds z poszczególnych krajów.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.