„Staczanie się na szczyt” – Krzysztof Gwiazda przewodnikiem po Warszawie

„Staczanie się na szczyt” to drugi singiel Krzysztofa Gwiazdy, który promuje jego album „Pokochałem Ciebie” – zbiór wybranej poezji mistrzów pióra do muzyki samego Artysty. Teledysk do utworu, który właśnie ma premierę, to odkrycie – dla jednych za pierwszym razem, dla innych – na nowo, uroków Warszawy.

Po Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim (pierwszą piosenką, która ujrzała światło dzienne, była tytułowa „Pokochałem Ciebie”) kolejnym poetą jest współczesny mistrz pióra, Krzysztof Cezary Buszman – „Staczanie się na szczyt” to przewrotny tekst (co widać już po samym tytule), który oczywiście można interpretować na różne sposoby, ale ogólnie jest to spostrzeżenie autora na obecne czasy. Kompozycja Krzysztofa Gwiazdy świetnie ubarwia ten tekst, dodając mu nowej energii. Dlatego ci, którzy zachwycili się „Pokochałem Ciebie” – nastrojowym i rozmarzonym, muszą nastawić się na coś zupełnie odwrotnego, ale równie dobrego.

Do utworu został nagrany klip, w którym główny bohater oprowadza widza po Warszawie – tej tłocznej, wypełnionej wieżowcami, centrami handlowymi. Ale też zaprasza nas w te urokliwe i może już trochę zapomniane jej zakamarki.

„Staczanie się na szczyt” jak i cała płyta to współpraca Gwiazdy z zespołem BognaBand – ten efekt będzie można usłyszeć już 27 września w pełnej okazałości. Album ma wtedy premierę fizyczną w sklepach muzycznych, a także na wszystkich serwisach streamingowych. Można też zamówić specjalną wersję z gadżetami, również w promocyjnej cenie – szczegóły na fanpage’u Krzysztofa Gwiazdy. Tam również będzie można dowiedzieć się o koncertach i dodatkowych projektach Artysty, które również niebawem ujrzą światło dzienne.

Leave A Reply

Your email address will not be published.