Sting zagrał na Stadionie Narodowym i wygłosił ważny apel [RELACJA]

Wczoraj odbył się długo wyczekiwany przez polskich fanów koncert STINGA, który przekładany był dwa razy. Były wzruszenia przy najbardziej znanych hitach ale też ważna przemowa o tym co się dzieje na świecie.


Jako pierwszy support przed gwiazdą wieczoru zagrała Anna Maria Jopek. Jako drugi wystąpił Joe Sumner (syn Stinga), który był naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Po wejściu na scenę przywitał po się po polsku luźnym „Dzień dobry, Jestem Joe Sumner (…)” by zaraz potem zapytać „Mówisz po angielsku?” 🙂 Od samego początku syn Stinga porwał publiczność swoją otwartością i pięknymi gitarowymi melodiami oraz genialnym wokalem.

Sam Sting wkroczył na scenę punktualnie o 20:45 zaczynając koncert uwielbianym przez wszystkich hitem zespołu The Police  „Message in a Bottle”. Koncert był planowo siedzący bowiem na płycie Stadionu Narodowego były poustawiane równe sektory z krzesełek, jednak jak się pewnie domyślacie mało kto siedział 😛 Też rozwiewając wasze wątpliwości- dach stadionu był na szczęście zamknięty. Sama oprawa koncertu zasłużyła na pochwałę. Scena była duża a po obu jej stronach były po dwa duże telebimy, dzięki którym wszyscy wszystko widzieli. Warto też wspomnieć o światłach- no magia. Tu brawa należą się światłowcowi. Sam artysta znany z serwowania wielu anegdot podczas koncertów tym razem nie mówił zbyt wiele pomiędzy utworami. Odniosłam wrażenie, że był bardzo skupiony na grze i śpiewaniu ale tym samym było wrażenie zdystansowania do publiczności. Koncert był dość krótki bo trwał zaledwie 1,5 h ale rekompensatą była świetna playlista zawierająca wszystkie uwielbiane przez nas hity Stinga oraz The Police.
Oto jak wyglądała Playlista z koncertu na stadionie Narodowym:

 1. (The Police song)

  Play Video

 2. Play Video

 3. (The Police song)

  Play Video

 4. Play Video

 5. Play Video

 6. Play Video

 7. Play Video

 8. Play Video

 9. Play Video

 10. Play Video

 11. (The Police song)

  Play Video

 12. (The Police song)

  Play Video

 13. Play Video

 14. (The Police song) (with Joe Sumner)

  Play Video

 15. (The Police song)

  Play VideoBIS

 16. (The Police song)

  Play Video

Na bisie zabrzmiał hit The Police „Roxanne” zaraz po nim nastąpiło coś czego właściwie nie spodziewał się nikt. Na scenę został Zaproszony Maciej Stuhr w roli tłumacza Stinga. Artysta podkreślił, że chciałby żeby to co powie było jasne i zrozumiałe.

Demokracja została zaatakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze. Ale demokracja to bałagan. Demokracja to frustracja. Demokracja jest często nieskuteczna. Wymaga ciągłej uwagi, ciągłej korekty, ale wciąż warto o nią walczyć.  Alternatywa dla demokracji to „koszmar” i „więzienie” Także więzienie umysłu. Alternatywą dla demokracji jest przemoc, opresja, zniewolenie i milczenie. Ta alternatywa nazywa się tyranią. Każda tyrania oparta jest na kłamstwie, a im większa tyrania, tym większe kłamstwo. Tyran kłamie swojemu narodowi, kłamie światu, a przede wszystkim okłamuje samego siebie. Jeśli nie zgadzasz się z tyranem, ryzykujesz więzienie, tortury, a nawet śmierć. A jednak to właśnie musimy zrobić, każdy z nas.  Musimy podjąć to ryzyko i bronić naszego prawa i mówić prawdę – apelował. – Nasz umysł musi pozostać wolny. Musimy bronić wolności, by być sobą, w naszych umysłach i w naszych ciałach. Wojna w Ukrainie to absurd zbudowany na kłamstwie. Jeśli przełkniemy to kłamstwo, ono nas zje. Kłamstwo panicznie boi się prawdy. Prawda musi zostać usłyszana. I nie możemy przegrać tej bitwy

Tu macie nagranie z przemowy wykonane przez jednego z uczestników koncertu:

Jako ostatni utwór Sting zagrał Fragile.
Podsumowując. Koncert był pełen wzruszeń, wypełniony uwielbianymi przez publiczność hitami, z piękną oprawą techniczną i muzyczną. Chór Stinga był genialnym dopełnieniem dla koncertowych wersji znanych utworów. Jakkolwiek źleby się nie mówiło o akustyce Stadionu Narodowego tak tutaj nawet na górnych trybunach wszystko było słychać bardzo dobrze. Koncert Stinga na stadionie Narodowym jest jednym z tych, który zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.