Świat dźwięków według MIST- Pruchniewicz/Siwierski

MIST – Pruchniewicz/Siwierski – to projekt ojca i syna oparty na muzyce improwizowanej z pogranicza ambientu, jazzu, etno i elementów klasyki. Ich płyta Live Dragon recenzowana była przez uznane media muzyczne – Top Guitar, Jazz.fm, Trójka Polskie Radio, Jazz.pl. 

MIST to jeden z ciekawszych albumów, który zachwycił mnie nie tylko prostym pomysłem, ale także nieprzeintelektualizowaną strukturą i przestrzenną, artystyczną formą. Maciej Pruchniewicz i Szymon Siwierski pokazują świat dźwięków, jaki powinien być kanonem dla subtelności sztuki, tworzą muzykę zawieszoną niewidzialną pajęczyną pięknych nut nad subtelnościami jazzu, klasyki i jakiegoś new-romantic wspaniałej korelacji pianisty i gitarzysty. – Dionizy Piątkowski, Jazz.pl

MIST – Pruchniewicz/Siwierski zapewniają niezapomniane wrażenia muzyczne, które sprostają najbardziejwymagającym słuchaczom. Obezwładniające dźwięki, które wprowadzają odbiorcę w stan muzycznej kontemplacji, zostały wydane w wersji winylowej i kompaktowej.

MACIEK PRUCHNIEWICZ – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Brał udział w wielu projektachwspółpracujących i koncertujących z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarczykiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje się muzyką improwizowaną z pogranicza jazzu, etno, elementów klasycznych, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych i muzyki filmowej.

SZYMON SIWIERSKI – pianista, klawiszowiec, klarnecista oraz kompozytor. Mimo młodego wieku, zebrałjuż duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami. Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej twórczości brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

FACEBOOK /@mist.pruchniewicz.siwierski

INSTAGRAM /@mist_pruchniewicz_siwierski

YOUTUBE /@mist-pruchniewicz&siwierski  

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.