The Streets zapowiada mixtape. W pierwszym singlu gościnnie Tame Impala!

Mike Skinner wraca pod szyldem The Streets! Pierwszą zapowiedzią nowego mixtape’u jest singiel „Call My Phone Thinking I’m Doing Nothing Better” z gościnnym udziałem Tame Impala. Do kawałka powstał klip w reżyserii Skinnera.

Pierwotnie Skinner zamierzał wydać album pod szyldem projektu założonego wspólnie z Murkage Dave’em – TONGA, mieszanki rapu, grime’u i dubstepu, która doprowadziła do wielu imprez, m.in. w Kopenhadze, Manchesterze, Berlinie czy Brixton. Wieczory uświetniali tacy artyści jak Kano, Giggs, Jammer i Jaykae. Efekty wręcz domagały się uwiecznienia w formie wydawnictwa.  
Projekt nie doszedł jednak do skutku. Zamiast tego, Skinner postanowił powołać do życia nową inicjatywę – mixtape „None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive”. Nagrywany w przerwach od realizacji filmu towarzyszącemu nowej płycie The Streets, wydawnictwo stanowi nieprzewidywalną dźwiękową kontynuację imprez spod szyldu TONGA.
Na mixtape gościnnie pojawiają się królowie psychodelii w osobie Tame Impala, kultowy raper z południowego Londynu Jesse James Solomon, jak również niedawny współpracownik Skinnera, Chris Lorenzo.

„None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive” to najbardziej eklektyczna rzecz w dorobku The Streets. Albo jak określa to Mike Skinner: „To tak naprawdę po prostu krążek z rapowymi duetami”.

Zaproszeni na album nominowani do Mercury Prize punkowcy z IDLES (którzy – jak stwierdza Mike – nagrali szantowy utwór zainspirowany nocnym promem do Dover) czy nastoletnia sensacja Jimothy Lacoste pokazują, że szef projektu trzyma rękę na pulsie. Nie brakuje i starych znajomych z przeszłości, w tym legendy Birmingham – Dapz On The Map w „Phone Is Always In My Hand” czy Roba Harveya w „Conspiracy Theory Freestyle”.

Pełna lista utworów i gości poniżej:
1. Waiting For It To Stop (ft. Tame Impala)
2. None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive (ft. IDLES)
3. I Wish You Loved You As Much As You Love Him (ft. Donae’O and Greentea Peng)
4. You Can’t Afford Me (ft. Ms Banks)
5. I Know Something You Did (ft. Jesse James Solomon)
6. Eskimo Ice (ft. Kasien)
7. Phone Is Always In My Hand (ft. Dapz on the Map)
8. The Poison I Take Hoping You Will Suffer (ft. Oscar #Worldpeace)
9. Same Direction (ft. Jimothy Lacoste)
10. Falling Down (ft. Hak Baker)
11. Conspiracy Theory Freestyle (ft. Rob Harvey)
12. Take Me As I Am (with Chris Lorenzo)  
„None Of Us Are Getting Out Of This Life Alive” ukaże się 10 lipca. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny