Trwa akcja wakacje w Starej Kopalni !

Weekendowe propozycje dla każdego. Rodzinne niedziele, nocne zwiedzanie, kino, teatr, czy wspólne akcje z Kolejami Dolnośląskimi i Muzuem Porcelany. Trwa akcja wakacje w Starej Kopalni w Wałbrzychu. 

Za nami kolejny tydzień wakacji w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Miejscowa pokopalniana atrakcja oprócz zwiedzania obiektu z przewodnikami, wypełniła ofertę wieloma wydarzeniami na swoim terenie. Po muzycznym otwarciu lata – Hip Hop Kopalnia Festiwal, instytucja zaprasza na blok zajęć edukacyjnych, warsztatów i gier terenowych dla grup zorganizowanych. Uczestników kolonii, półkolonii, czy wycieczek. Grupy można zapisywać codziennie od poniedziałku do piątku.

Nie lada gratką dla turystów jest kontynuacja akcji promocyjnej z Kolejami Dolnośląskimi. Powrót gratis to wspólna akcja przewoźnika i Starej Kopalni. Wszyscy podróżni korzystający z kolei, z biletem wstępu na zwiedzanie do kopalni z tego samego dnia, mają możliwość bezpłatnego powrotu kolejami do miejsca, z którego wyruszyli. Mimo tego że akcja cieszy się sporą popularnością wśród turystów, to nie jest to jedyna propozycja od tych instytucji. Koleje Dolnośląskie i Stara Kopalnia zachęcają również do korzystania z proponowanego przez przewoźnika Biletu Samorządowego. Bilet jest ważny przez cały weekend, na który zostanie zakupiony, obowiązuje na przewozy większości przewoźników kolejowych w kraju, a przy okazji pozwala na bezpłatne odwiedzenie ciekawych atrakcji turystycznych w Polsce. W tym roku w ramach biletu samorządowego na terenie Dolnego Śląska bezpłatnie zwiedzić można dwa reprezentacyjne miejsca. To Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Kolejkowo we Wrocławiu.  Regulaminy korzystania z promocji dostępne są na stronach Kolei Dolnośląskich. 

Miniony weekend stał pod znakiem zajęć dla całych rodzin. Kino plenerowe z filmem Disneya – „Zakochany kundel” przygotowane przez Walłbrzyski Ośrodek Kultury przyciągnął na tereni obok Coolturalnej Montowni pełen plac widzów. W Sobotę nie zabrakło chętnych korzystających z oferty Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi oraz plenerowego spektaklu teatralnego  w ramach Letniej Akcji Kulturalnej przygotowanej przez Teatr William’Es. Zainteresowaniem cieszyły się również wejścia na specjalne zwiedzanie z animatorem w ramach Rodzinnych Niedziel. 

W ramach akcji wakacje, Stara Kopalnia pojawia się również z promocją w innych miastach. W poprzednim tygodniu pracownicy kopalni zapraszali turystów z Gór Sowich a jeszcze w tym tygodniu wspólnie z wałbrzyskim Muzeum Porcelany pojawią się z materiałami promocyjnymi w Karpaczu i Wrocławiu by zachęcić do odkrycia śródmieścia Wałbrzycha. Ta wspólna akcja wałbrzyskich instytucji ma również swoją kontynuację w postaci promocji. Posiadacze biletu na zwiedzanie jednego z tych obiektów – w drugim otrzymają 10% zniżkę. 

Jeszcze w tym miesiącu w Starej Kopalni kolejne spektakle teatralne, plenerowy seans filmu „Coco”, wizyta Naukobusa, meta Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki,  spacer po kopalni w ramach bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem po LOT AW, czy koncert Korteza. Dla szukających atrakcji wakacyjnych propozycji w ofercie Starej Kopalni nie brakuje. 

Dostępne są już bilety na kolejne edycje Rodzinnych Niedziel i Nocnego Zwiedzania. Wszystkie informacje o ofercie oraz bilety można znaleźć na stronie www.starakopalnia.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.