Twenty One Pilots pierwszą gwiazdą Colours of Ostrava 2020

Pierwszą potwierdzoną gwiazdą przyszłorocznej edycji Colours of Ostrava 2020 zostaje amerykańska grupa Twenty One Pilots! Tojeden z największych zespołów współczesnej światowej sceny muzycznej! Miliardy odsłon na YouTube i Spotify, koncerty wyprzedawane w mgnieniu oka, nagrody Grammy, nominacje do Brit Awards, ale przede wszystkim oszałamiające występy na żywo… wszystko to po prostu Twenty One Pilots, duet, w skład którego wchodzą piosenkarz i multiinstrumentalista Tyler Joseph oraz perkusista Josh Dun.

Z niecierpliwością czekamy na ich występ podczas Colours of Ostrava 2020, ponieważ ich euforyczne koncerty są naprawdę niezwykłym doświadczeniem muzycznym. Podczas występów, choć są tylko we dwójkę, prezentują doskonale spójne wizualnie i muzycznie show, które obejmuje fantazyjne kostiumy, czasem nawet płonące samochody, ale przede wszystkim oszałamiającą energię, z jaką Josh poskramia perkusję, zapętlając rytm, a Tylor obraca jeden instrument za drugim” – mówi dyrektorka festiwalu Colours of Ostrava Zlata Holusova.

Twenty One Pilots brzmią jednocześnie oryginalnie i naturalnie, z niekontrolowaną prędkością tworząc mix alternatywnego electropopu, reggae, hip-hopu, drum & bassu, punka i fortepianowych ballad. „Niektórzy twierdzą, że nie da się wymyślić już nic nowego, a my ciągle próbujemy udowodnić, że się mylą” – przyznają artyści. „Pomyśl o jakiejkolwiek światowej nagrodzie muzycznej – jest bardzo prawdopodobne, że Twenty One Pilots ją wygrali, albo przynajmniej byli do niej nominowani” – dodaje Zlata Holusova. Ich genialne klipy do piosenek Stressed Out” czy „Heathens” mają miliardowe wyświetlenia na YouTube i kolejne sukcesy. Bez problemu stali się numerem jeden iTunes w 60 krajach na świecie.

Twenty One Pilots pochodzą z Ohio w USA, a ich nazwa wywodzi się z tragicznej historii opisanej w książce „All My Sons” Arthura Millera o konsekwencji ludzkiego błędu i śmierci 21 pilotów. Rozwój swojej niesamowitej kariery od 2009 roku opisują dość lakonicznie „Próbowaliśmy zdobyć rozgłos na scenie lokalnej, a następnie regionalnej i nic więcej nie pamiętamy. To wszystko stało się tak szybko„. Osiągnęli ogromny światowy sukces dzięki swej rozrywkowej muzyce, trzepoczącej między różnymi gatunkami oraz tekstami dotykającymi tematyki niepokoju, depresji, niepewności i walki z wewnętrznymi demonami. „Kiedy komponujesz muzykę, która wyraża wątpliwości, zmartwienia lub czarne myśli, przez które przechodzi nastolatek, to ludzie w końcu zaczynają słuchać tego, co chcesz przekazać„.

Wydali pięć albumów, a dwa ostatnie – „Blurryface” i „Trench”, sprzedane w milionach egzemplarzy – pomyślane są jako kontynuacja tematycznych, alegorycznie brzmiących fantazji o zadławieniu niepewnością. „Myślę, że nasza kultura poczyniła duże postępy w zakresie samobójstw czy depresji. Jestem dumny, że muzyka jest w czołówce, jeśli chodzi o zdolność otwartego mówienia o tym. A rozmawianie o tym jest bardzo ważne” – wyjaśnia Tyler, który szczerze i otwarcie opowiada o ucieczce z osobistego wewnętrznego pustkowia. Wystarczy posłuchać piosenki „Car Radio” symbolizującej ideę „cisza to przemoc”.

Dziewiętnasta edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 15-18 lipca 2020 roku, tradycyjnie w oszałamiającej scenerii przemysłowej dzielnicy Dolni Vitkovice w Ostrawie. Program obejmujący 24 sceny zewnętrzne i wewnętrzne zawiera ponad 450 punktów – oprócz koncertów ponad 120 artystów, zapraszamy na dyskusje i panele w ramach Międzynarodowego Forum Meltingpot, teatry, filmy, instalacje artystyczne i wiele innych.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.