Ukłon w stronę tradycji tanga w Domówce z Dwójką

Program 2 Polskiego Radia ponownie zaskoczy gatunkiem muzycznym, który pojawi się w najbliższej Domówce z Dwójką. – „Zabierzemy Państwa w muzyczną podróż do Argentyny, prezentując utwory Astora Piazzolli i Carlosa Gardela” – mówi Jarosław Bester, lider zespołu Bester Quartet, który wystąpi najbliższą sobotę 6 marca o godz. o godz. 19.00 w radiowej Dwójce.

Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki, gdzie fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja.

Bester Quartet dokonał wielu nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych, a także współpracował
z wieloma wybitnymi artystami szeroko rozumianej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej (John Zorn, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, John McLean, Don Byron, Frank London, Jorgos Skolias, Aaron Alexander, Ireneusz Socha, Tomasz Ziętek i inni). Zespół występował w prestiżowych salach koncertowych oraz klubach muzycznych w Polsce i wielu krajach Europy, w Ameryce Północnej, a także na Tajwanie. W 2000 roku grupa zwyciężyła w organizowanym przez Polskie Radio konkursie „Nowa Tradycja”​. Teraz ponownie wystąpi dla słuchaczy Dwójki.

Wraz z zespołem Bester Quartet zabierzemy Państwa w muzyczną podróż do Argentyny, prezentując utwory Astora Piazzolli i Carlosa Gardela. Będzie również polski akcent: nawiązanie do europejskiej tradycji tanga, które wyszło spod pióra Dawida Bajgelmana – mówi Jarosław Bester (akordeon), któremu towarzyszyć będą Dawid Lubowicz (skrzypce), Maciej Adamczak (kontrabas)
i Ryszard Pałka (instrumenty perkusyjne, wibrafon). 

Do wysłuchania i obejrzenia „Domówki z Dwójką” zapraszamy 6 marca (sobota) o godz. 19.00transmisja na antenie PR2, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.