Urszula – XX-lecie płyty „Biała Droga” koncert w Katowicach

Urszuli nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej, na której obecna jest od ponad 30 lat. Ma na koncie takie niezapomniane przeboje jak Dmuchawce, latawce, wiatr, Na sen, Rysa na szkle, Malinowy król czy Konik na biegunach.

Swój pierwszy album pt. Urszula wydala w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu Budka Suflera. Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów, a Dmuchawce… uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną.

W tym roku mija 20 lat od wydania jednego z najważniejszych albumów w karierze Artystki – Białej Drogi. Płyta zapewniła Urszuli triumfalny powrót  na polski rynek muzyczny po kilku latach spędzonych za Oceanem. Rockowy materiał mógł być nie lada szokiem dla fanów pamiętających jej hity wylansowane w dekadzie lat osiemdziesiątych, jednak przeboje takie jak Na sen, Niebo dla ciebie, Ja płaczę i Biała droga zaprowadziły Urszulę na szczyty list przebojów. Album sprzedał się w nakładzie przekraczającym 300 tys. egzemplarzy.

Już 13 marca w Katowicach Urszula zebrała swoich fanów w niesamowitą muzyczną podróż – zaprezentowała utwory z albumu Biała Droga.

Foto: Mateusz Nawrot

urszula-mateusz-nawrot-0014 urszula-mateusz-nawrot-0021 urszula-mateusz-nawrot-0029 urszula-mateusz-nawrot-0036 urszula-mateusz-nawrot-0040 urszula-mateusz-nawrot-0047 urszula-mateusz-nawrot-0073 urszula-mateusz-nawrot-0090

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.