Vane prezentuje “Born Again” live, z Wacken Open Air

Krakowski groove metalowy band Vane, zaprezentował nagranie live utworu “Born Again” z tegorocznego Wacken Open Air.

Metalowcy z Krakowa wystąpili na Wacken Open Air w ramach międzynarodowego konkursu kapel – Wacken Metal Battle. Konkurując z trzydziestoma zespołami z całego świata, Vane zajął piąte miejsce.

Piraci z nadmorskiego Krakowa, 3 września udostępnili na swoim kanale YouTube nagranie live z występu podczas Wacken Open Air. Zespół wystąpił o godzinie 15:00, 31 lipca na Historic Stage. Na nagraniu widać, że nikomu nie przeszkadzała wczesna pora występu. Zespół zebrał pod sceną tłumy fanów metalu, którzy tańczyli, pogowali, moshowali a nawet śpiewali z Marcinem Parandykiem teksty piosenek.

https://youtu.be/E0prcfOmxXc

Aktualnie Vane pracuje nad nowym materiałem, który zaprezentuje jeszcze w tym roku i trasą koncertową planowana na pierwszą połowę 2020 roku. 

W międzynarodowym konkursie, który odbył się podczas Wacken Open Air brało udział 30 zespołów z całego świata. Vane dostał się tam po wcześniejszych krajowych eliminacjach Wacken Metal Battle Poland. Po występie w Niemczech, decyzją jury, Vane zajął piąte miejsce pokonując 25 zespołów z całego świata. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 2 sierpnia o godzinie 14:00. Tegoroczna edycję wygrał Varang Nord z Łotwy. 


Vane to groove metalowy zespół traktujący w tekstach o złotej erze piratów. 

Metalowcy z Krakowa rozpoczęli działalność sceniczną 30 listopada 2018 roku. 27 lipca zespół zagrał na swoim pierwszym festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej. Kilka dni później, czyli 31 lipca, gościli na jednej ze scen podczas Wacken Open Air a następnego dnia na scenie Lecha podczas Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Do występu na Pol’and’Rock Festival zespół zaprosił Krzyśka Śniadeckiego – uzdolniony, młody gitarzysta zagrał z nimi numer “Mutiny”. Gościnnie z Vane występowała też Ewa Pitura z Percival Schuttenbach, która zaśpiewała wspólnie z Marcinem Parandykiem “Spilling Guts”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.