Wybieram Kulturę
Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

Vane prezentuje klip do Death’s Season – drugi singiel promujący nadchodzącą płytę

0

Po ogłoszeniu premiery debiutanckiego albumu “Black Vengeance” i zaprezentowaniu światu klipu do singla “Rise to Power” za pośrednictwem Metal Injection, zespół Vane publikuje klip do „Death’s Season”. Premiera klipu odbyła się na Facebook’u, w postaci transmisji video, podczas której muzycy byli dostępni dla fanów. Całość jest dostępna również na YouTube.

„Death’s Season” jest drugim singlem promującym nadchodzące wydawnictwo. Autorem klipu, tak jak poprzednio, jest gitarzysta zespołu, Robert Zembrzycki, a za kamerami stanął Paweł Kowalski.

Najwięcej można dowiedzieć się u źródła. Muzycy dzielą się wrażeniami na temat „Death’s Season”:

Robert Zembrzycki:„Death’s Season to bardzo gitarowy kawałek, który nawiązuje do klasycznych heavy metalowych galopad. Aby utrzymać tego ducha dawnych lat, teledysk też zrobiliśmy nieco retro w samych założeniach – zespół, instrumenty i graty w środowisku które nie odwraca uwagi od tego co jest grane. Wielkie dzięki dla Tobiasza Hesa za dostarczenie paczek, które nie tylko wzbogaciły nasz klip, ale także spowodowały że brzmienie gitar na płycie zrywa kafelki z podłogi!”

Mateusz Gajdzik: „Osobiście uwielbiam wszystkie riffy w Death’s Season, ale szczególnie wyróżniłbym dwa momenty. Pierwszy to ciekawa linia wokalna Marcina, który w pewnym momencie rapuje. Druga – początek solówki, z której melodię pożycza potem gitara rytmiczna pod drugą część sola. Ta druga część nie jest taka oczywista przy pierwszym przesłuchaniu, ale w końcu ją odkrywasz za którymś razem. Albo ktoś ci na to zwróci uwagę, na przykład ja, teraz.”

Link do „Death’s Season”: https://youtu.be/3dKEP7x2hT0

%d bloggers like this: