VOLBEAT – na koncercie w Warszawie

VOLBEAT
OGŁASZA JESIENNĄ TRASĘ KONCERTOWĄ

EUROPEJSKA CZĘŚĆ TRASY ZE SKINDRED, NAPALM DEATH I BAD WOLVES RUSZA W PAŹDZIERNIKU

04.12.2022 – Warszawa – EXPO XXI

Bilety w sprzedaży od 1 lipca na LIVENATION.PL

ÓSMY STUDYJNY ALBUM SERVANT OF THE MIND JUŻ DOSTĘPNY DZIĘKI EMI RECORDS


Rock’n’rollowi buntownicy z Danii Volbeat ogłaszają europejską część trasy Servant Of The Road World Tour. To niezwykle intensywne i zróżnicowane artystycznie tournée będą dzielić z gośćmi specjalnymi Skindred oraz supportującymi Napalm Death (Wlk. Brytania / Irlandia) i Bad Wolves (Europa kontynentalna).

Magazyn Louder określił ich „tytaniczne heavy metalowe riffy zderzające się czołowo z rock’n’rollowym groovem” jako mieszankę klasyki Volbeat i głębokich brzmień uwielbianych przez fanów. Duńskie ikony olśniły ostatnio brytyjskich fanów swoim występem na scenie głównej podczas Download Festival, po którym media pisały: „Jak zawsze, Volbeat daje wycisk i jest bezbłędny”. Metal Talk z kolei podsumował: „To naprawdę niezłe widowisko, w które uwierzysz dopiero wtedy, gdy je zobaczysz… Wspaniały, autentyczny występ, który jest równie rozrywkowy, co muzycznie perfekcyjny”. Jednak Volbeat urzeka nie tylko na festiwalach. Distorted Sound w zeszłym miesiącu załapał się na rzadki klubowy koncert w Londynie i nagrodził go recenzją 10/10, oświadczając, że „jest to zespół, który nie ma sobie równych w tym jak gra i bawi publiczność.”

Volbeat komentuje: „Wreszcie, po tak długim czasie nieobecności cieszymy się, że możemy zaoferować naszym przyjaciołom trasę koncertową Volbeat w kontynentalnej Europie i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Was wszystkich! Mamy ogromne szczęście, że możemy zabrać ze sobą Skindred, Napalm Death i Bad Wolves i podzielić się tym doświadczeniem z trzema niesamowitymi zespołami, które mamy szczęście nazwać przyjaciółmi”.

Daty koncertów:

Skindred, Bad Wolves

Oct 17 – Hamburg, DE at Barclays Arena

Oct 20 – Denmark, DK at Royal Arena

Oct 23 – Tampere, FI at NOKIA Arena

Oct 26 – Leipzig, DE at QP Arena

Oct 28 – Prague, CZ at O2 Universum

Oct 30 – Lyon, FR at Le Radiant

Oct 31 – Paris, FR at Le Zenith

Nov 2 – Cologne, DE at Lanxess Arena

Nov 5 – Budapest, HU at Barba Negra

Nov 8 – Zurich, CH at Hallenstadion

Nov 10 – Barcelona, ES at Sant Jordi Club

Nov 11 – Bilbao, ES at Cubec

Nov 12 – Madrid, ES at Vistalegre

Nov 14 – Lisbon, PT at Sala Tego

Nov 17 – Milan, IT at Lorenzini District

Nov 18 – Rome, IT at Atlantico

Nov 21 – Innsbruck, AT at Olympiahalle

Nov 22 – Vienna, AT at Stadthalle

Nov 25 – Munich, DE at Olympiahalle

Nov 28 – Esch-Sur-Alzette, LU at Rockhal

Nov 29 – Frankfurt, DE at Festhalle

Dec 2 – Stuttgart, DE at Schleyerhalle

Dec 4 – Warsaw, PL at Expo XXI

Dec 5 – Berlin, DE at Mercedes-Benz Arena

Dec 8 – Antwerp, BE at Sportpaleis

Dec 9 – Arnhem, NL at Geledome

Skindred, Napalm Death

Dec 12 – Dublin, IE at 3Arena

Dec 15 – Glasgow, UK at OVO Hydro

Dec 16 – Leeds, UK at First Direct Arena

Dec 17 – Cardiff, UK at Motorpoint Arena

Dec 19 – Nottingham, UK at Motorpoint Arena

Dec 20 – London, UK at Wembley Arena

W związku z zapowiedzią trasy zespół udostępnił także nowy, oficjalny teledysk do utworu „The Sacred Stones – Live from Worcester, MA”.

Bilety sprzedają się szybko, więc nie przegap okazji, aby zobaczyć Volbeat na żywo podczas ich trasy koncertowej!


 Volbeat – Michael Poulsen (gitary/wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas) – mają za sobą dwie dekady kariery, w której dzielą sceny z legendami gatunku, takimi jak Black Sabbath, Metallica, Motorhead, Slipknot, Megadeth, Anthrax i nie tylko. W ciągu swojej kariery zgromadzili prawie trzy miliardy streamów, zdobyli nominację do nagrody Grammy Best Metal Performance za „Room 24 (feat. King Diamond)” od uznanego (i sprzedającego się w złocie) Outlaw Gentlemen & Shady Ladies z 2014 roku. Ponadto zdobyli wiele Nagród Muzycznych w ich rodzimej Danii.

 

Od czasu powstania w 2001 roku, Volbeat przeszedł drogę od klubów w Kopenhadze do największych scen na całym świecie, w tym słynnego stadionu Telia Parken w Danii, który mieści 50 000 widzów (stając się jedynym krajowym artystą, który kiedykolwiek wyprzedał wszystkie miejsca). W ciągu ośmiu bijących rekordy albumów zespół wielokrotnie plasował się na pierwszym miejscu (w tym dziesięciokrotnie na liście US Mainstream Rock; najwięcej razy ze wszystkich zespołów spoza Ameryki Północnej), osiągnął multiplatynową sprzedaż, nagrody, i wyróżnienia we wszystkich krajach. Poprzedni album studyjny, „Rewind, Replay, Rebound”, został wydany w 2019 roku i dał grupie najwyższą pozycję na liście albumów w Wielkiej Brytanii (nr 7), promując takie single jak „Last Day Under The Sun”, „Die To Live” (feat. Neil Fallon)” i „Leviathan.”. Album koncertowy z utworami zarejestrowanymi podczas światowej trasy koncertowej, „Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland”, został wydany cyfrowo w listopadzie 2020 roku. Grupa nagrała również cover „Don’t Tread On Me” na The Metallica Blacklist przeznaczając wszystkie wpływy z utworu na rzecz fundacji All Within My Hands i duńskiego Børne Cancer Fonden. Najnowszy album Servant Of The Mind, napisany i nagrany podczas przestoju i kwarantanny wymuszonych pandemią COVID-19, jest już dostępny za pośrednictwem EMI Records i prezentuje charakterystyczny, wciągający dźwięk Volbeat, który łączy ognisty rytm i talent do opowiadania historii wokalisty Poulsena.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.