Przegląd rap-sceny w Strefie Jelenia trwa. W lipcu aż 10 koncertów!

Nadszedł lipiec, a z nim kolejne gorące wieczory w Strefie Jelenia – bifory, aftery i niezapomniane koncerty w kultowej plenerowej przestrzeni na prawym brzegu Wisły. W tym miesiącu zagrają: Małpa, Miętha, Oliwka Brazil, Kacperczyk, Tuzza, Zdechły Osa, Rusina, Szczyl, Frank Leen i Young Igi.


Fani rapu całe lato mogą się cieszyć intensywnym letnim festiwalem muzycznym w Warszawie, na który zaprasza Strefa Jelenia. Plenerowa miejscówka, przy Wale Miedzeszyńskim 379, jest miejscem koncertów, imprez, warsztatów i mnóstwa dodatkowych atrakcji. W sezonie 2022 Strefa Jelenia działa od 11 czerwca do 20 sierpnia, w każdy piątek i sobotę. 

 

Lipiec w Strefie Jelenia

Lipiec w Strefie otworzył koncert, który połączył pokolenia. 1 lipca zagrał Małpa, autor kultowego albumu z 2009 roku “Kilka numerów o czymś”, ostatnio dał o sobie słyszeć przy okazji kolejnej już współpracy z The Returners i wspólnym singlu “Drogi dres”, który zapowiedział czwarty album artysty pt. “Bóg nie gra w kości”. 

Kolejny koncert 2 lipca zagrała Miętha, czyli duet – raper Skip i producent AWGS. Ich muzyka wymyka się zaszufladkowaniu w jedną kategorię, przywodzi na myśl świeżość i nieszablonowe brzmienia. 

8 lipca mocny kobiecy głos w line-upie, i jedyna w swoim rodzaju postać na polskiej scenie rapowej – Oliwka Brazil. Jej wyrazisty styl, odważne wersy i mocny wizerunek przywodzą na myśl raperki dotychczas znane nam głównie zza oceanu. Nie bez przyczyny – od pierwszego singla, czyli “Big Mommy” Oliwka porusza bez pruderii kwestie związane z seksualnością, czym wzbudza niemałe zainteresowanie, i kontrowersje.

9 lipca scenę rozgrzeją bracia Kacperczyk – rodzeństwo, które namieszało w polskim rapie. Paweł i Maciek, zanim dołączyli do wytwórni rapowej, nagrywali i koncertowali jako indie elektroniczne trio Suumoo. Teraz, nadszedł czas na podbijanie rapowych scen, a jedną z nich będzie Strefa Jelenia. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i grę na perkusji. Maciej pisze teksty, jest wokalistą i gitarzystą. Artyści mają na koncie współprace z takimi artystami jak Gverilla (“Kalejdoskop”), Ralph Kamiński (“Blask”), Baasch (“Sportowa Warszawa”), Julia Wieniawa (“Sebiksy”). 

Tuzza zagra w Strefie 15 lipca. Benito i Ricci, to stołeczni przedstawiciele południowego stylu życia w polskiej rzeczywistości. Trudno ich pomylić z jakimkolwiek innym składem. Charakteryzuje ich erudycja przykrywana warstwami dystansu, neo-italianizmów i poczucia humoru. 

16 lipca wyczekiwany koncert, na scenie Zdechły Osa. Bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Trudno nazwać go jednoznacznie raperem, ale na pewno warto nazwać go wywrotowcem. Mocne brzmienia, punkowe teksty i jeszcze bardziej punkowa atmosfera na koncertach artysty i jego ekipy tworzą unikalność jego projektu. Jak żaden inny twórca potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki. 

22 lipca koncert najgorętszego newcomera ostatnich miesięcy. Rusina to młody, świetnie zapowiadający się raper. Rozpoczął od stworzenia mixtape’a z producentem Learnhowtohustle,  następnie w bezprecedensowy sposób powiększył swoje grono odbiorców mocnymi klipami, które na ten moment przekroczyły 10 milionów odsłon na platformie YouTube oraz na Spotify.

23 czerwca na miesiąc przed SBM FFESTIVAL VOL.6 artyści festiwalu przygotują koncert w Strefie Jelenia. Szczegóły wkrótce. 

W ostatni weekend lipca 29.07 zagrają Szczyl i Frank Leen. SZCZYL to raper o wielkiej wrażliwości i dystansie, co widać już po jego pseudonimie. Blisko mu do autorefleksji, szczerego spojrzenia na świat i samego siebie. Szczyl trzyma się z dala od toksycznej męskości, konwenansów i oczekiwań. Zainteresowanie szybko zmieniło się w niezwykłą, jak na tak krótki czas, popularność. FRANK LEEN to multiinstrumentalista, wokalista i producent. Tworzy muzyczną fuzję, sięgając po nieoczywiste połączenia od dark r&b, po klasycznego rocka. Charakterystyczna harmonia i subtelny wokal wyróżniają Frank Leen’a oryginalnym brzmieniem, a jego młodzieńcza energia i artystyczna wrażliwość to elementy wpływające na sceniczną charyzmę. 

30 lipca na scenie Young Igi. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych raperów, prekursor nowej fali rapu, którego twórczość balansuje na pograniczu trapu i hip-hopu.. Przy swoich albumach współpracował z wieloma twórcami m.in: Kaz Bałagane, Szpaku, Otschodzi, Margaret, czy Kizo. Young Igi jest także jednym z członków supergrupy OIO, którą współtworzy z Otschodzi i OKI-m.

 

Nie tylko koncerty

Tuż po koncertach przychodzi czas na afterparty na Strefie Jelenia. W lipcu na scenie pojawią się:

CUDOWNE LATA: EKLEKTIK X WAE, HONOTU: Awgs x kxllage, MATTZ FRESH, KRZYS ZTOF POLAK, FLAME: NOZ, PABLO, HEY SIRI, AFTER CLOUT FESTIVAL, NOZ, TYCJANA, RAPPERONI+ MAX KABARA [HypeTalk], SBM, FLIRTINI+ Spisek jednego, HYPETALK PARTY: Kagz, Warfi, Bashick

 

A to jeszcze nie wszystko. Na publiczność Strefy czekają kreatywne warsztaty DIY, strefa chillu, food-trucki i niespodzianki od Jelenia. 

Bilety na pojedyncze koncerty w cenie 39 PLN są dostępne do kupienia w Going. 

 

Zapraszamy na koncerty i imprezy aż do 20 sierpnia. 

 

STREFA JELENIA

 

LIPIEC 2022 

01/07 – MAŁPA

02/07 – MIĘTHA

08/07 – OLIWKA BRAZIL

09/07 – KACPERCZYK

15/07 – TUZZA

16/07 – ZDECHŁY OSA

22/07 – RUSINA

23/07 – BEFORE SBM FFESTIVAL

29/07 – SZCZYL + FRANK LEEN

30/07 – YOUNG IGI

 

SIERPIEŃ 2022

05/08 – DONGURALESKO

06/08 – PLANBE

12/08 – AVI x LOUIS VILLAIN

13/08 – KAZ BAŁAGANE

19/08 – PALUCH

20/08 – OKI

 

BILETY I KONCERTY: https://goingapp.pl/strefajelenia

Adres: ul. Wał Miedzeszyński 379, 03-980, Warszawa

 

Godziny otwarcia:

Piątek: 18:00-3:00

Sobota: 18:00-3:00

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.