Wałbrzych Rock Fest VII już za kilka dni!

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejną edycję Rock Festu! Wzorem lat ubiegłych podczas imprezy zaprezentuje się czołówka polskiej sceny muzycznej.

Wystąpią: NOSOWSKA, KOBRANOCKA, RÓŻE EUROPY, SZTYWNY PAL AZJI, OPIŁKI. 

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca
tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość.
Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.
Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu,show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, która od maja stała się już bestsellerem.
Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje, właśnie ukazał się jej kolejny solowy album BASTA, tym razem za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał FOX Król. To zbiór 11, bardzo osobistych w warstwie tekstowej, utworów, jak sama Nosowska mówi – „to najważniejsza płyta”.

KOBRANOCKA 
Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…”. Dyskografię zespołu zamyka „Prawdopodobnie najlepsze”, wydana w 2016

RÓŻE EUROPY 
1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!
Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami. Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Tytuł – Zmartwychwstanie. Same premierowe piosenki.

SZTYWNY PAL AZJI
Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład:Jarosław Kisiński,Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury.
Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: Wieża radości, wieża samotności oraz Nasze Reggae, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azjiwracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez 3 kolejne lata.
Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) z jeszcze gościnnym udziałem Ryszarda Wojciula (Róże Europy) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na słynnej Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.Wieża radości znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów). 

OPIŁKI
Nazwę traktujemy z przymrużeniem oka. Wyobraziłem sobie nastolatków, którzy mają zespół rockowy i ćwiczą w jakimś domu kultury, mają styl, świadomość, ale nie wypada im póki co nazwać się jakoś szumnie. „Opiłki” to idealna nazwa dla takiego zespołu (śmiech). Opiłki to również produkt uboczny skrawania metalu. Mamy dystans i świadomość tego, że to, co robimy, jest tylko małą częścią większej całości…Nie staraliśmy się spełniać żadnych oczekiwań, tylko skupić się na tworzeniu własnej muzyki. Nie boją się powierzchownych klasyfikacji i prób porównania do innych zespołów. Każdy kto mocniej wgryzie się w muzykę z ich płyty szybko porzuci porównawcze zapędy. Ci którzy nie mogą doczekać albumu TSA, zwrócą uwagę na to co zrobiliśmy. I mamy nadzieję, że nasza produkcja przypadnie im do gustu

Szczegóły dotyczące Organizatora

APLAUZ, ul. Broniewskiego 65C, 58-309, Wałbrzych, dolnośląskie, Polska

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.