Walentynki ze Spotify: Czego słucha Polska w święto miłości?

Z okazji Walentynek Spotify dzieli się danymi o najczęściej odtwarzanych utworach i najchętniej odsłuchiwanych artystach w Polsce 14 lutego 2022. Daje też możliwość skorzystania z funkcji Blend, zarówno z międzynarodowymi artystami, jak i przyjaciółmi, oraz przekonania się, jak bardzo nasze gusta muzyczne są do siebie podobne.


· Powiedz to playlistą: Istnieje ponad 710 tysięcy miłosnych playlist stworzonych przez użytkowników Spotify w Polsce. Najczęściej pojawiają się na nich artyści tacy jak: Ed Sheeran, Rihanna, Lady Gaga, Whitney Houston oraz Beyoncé.
· Piosenki, które Polacy kochają: Piosenki, które znajdują się na większości walentynkowych playlist w Polsce to: “PerfectEda Sheerana, “I Will Always Love YouWhitney Houston, “All of MeJohna Legenda, “Thinking out LoudEda Sheerana oraz “Can’t Help Falling in LoveElvisa Presleya.
· Piosenki trendujące w Walentynki: Utwory, które wyjątkowo zyskiwały na popularności podczas Walentynek w ciągu ostatnich 5 lat to: “Love Me Like You DoEllie Goulding, “NumerDawida Podsiadły, Rasmentalismu i Vito Bambino, “No Time To DieBillie Eilish, “RozkoszJulii Wieniawy i “I Don’t Wanna To Miss A Thing” zespołu Aerosmith.
· Rap ważniejszy niż miłość? Jak widać, miłość nie jest wystarczająco mocna, by zwyciężyć w Polsce z ogromnym zainteresowaniem rapem. Podczas ubiegłorocznych Walentynek najczęściej odtwarzaną playlistą Spotify w Polsce była “RAP GENERACJA”, składanka “Zakochani” zajęła wysokie, ale drugie miejsce.
· Walentynkowy soundtrack roku 2023: Playlisty z piosenkami o miłości, które w tym roku szczególnie zasługują na uwagę to przede wszystkim Walentynki 2023, mój crush i klasyczne Polskie hity o miłości.
Walentynki to także świetna okazja, żeby przekonać się, na ile jesteśmy dopasowani do ukochanej osoby lub ulubionego artysty pod kątem muzycznych gustów. Dzięki funkcji Spotify Blend bardzo szybko dowiemy się, jak bardzo nasze muzyczne zainteresowania różnią się lub pokrywają z tymi, które ma nasza druga połówka lub przyjaciel.
Jak korzystać ze Spotify Blend?
· Twórz: Wyszukaj “Blend” na Spotify i zaproś przyjaciela, drugą połówkę lub crusha.
· Znani crushe też się liczą: Dowiedz się, jak korzystać z funkcji Blend z wykonawcami takimi jak Lizzo, The Chainsmokers i Post Malone, instrukcję znajdziesz tutaj.
· Odkrywaj: Gdy druga osoba zaakceptuje Twoją prośbę, odblokujesz waszą wspólną listę odtwarzania i dowiesz się, na ile procent jesteście do siebie dopasowani pod kątem muzycznym – na koniec otrzymacie jedną z odznak: “Discovery Duo,” “Pass the Aux Pair” lub “Off The Charts”.
· Udostępniaj: Pochwal się wynikiem na kanałach społecznościowych!
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.