WALUŚKRAKSAKRYZYS – NAJGORSZE RZECZY, Czyli ATAK na życie S02E02

fot. A.Rawicz

Drugi singiel, zapowiadanego na 23. kwietnia br ,,ATAKU’’ pozostaje w pamięci od pierwszego przesłuchania i nie daje spokoju. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – świetny rytm oraz historia, z którą może utożsamić się, nie tylko, młody człowiek. 

NAJGORSZE RZECZY  w najlepszym wydaniu.

Utwór od początku prowokuję do uważnego słuchania, klawisze rozpoczynają i wywołują lekkie  napięcie w oczekiwaniu na więcej. Rytmiczność rządzi w tym kawału. Z początku subtelne dźwięki gitary nabierają rozpędu,  przester użyty w refrenie w połączeniu z wokalizami  zaskakuje brzmieniem. Wyrazista perkusja, która wywołuje ochotę poruszania ciałem od  pierwszego uderzenia w bęben, sprawia, że kawałek jeszcze bardziej wbija się w umysł i nie chce z niego wyjść. W przerwie między zwrotkami otrzymujemy dużą dawkę dźwięku, która zachęca do tego, aby nie stać w miejscu. Słychać emocje w głosie, pojawia się krzyk, a sam sposób wypowiadania słów podbija rytm.

W nagraniu, oprócz WalusiaKraksaKryzys, udział wzięli:

  perkusja: JakubTokarzKraksaKryzys

bas: XenonJędreckiKraksaDarianKryzys

   mixing, mastering: Michał Kupicz – realizacja dźwięku

,,czemu przy tobie mnie pamięć kaleczy wypominając najgorsze rzeczy’’

Waluś nie ucieka przed trudnymi tematami. O relacjach w związkach mogliśmy już usłyszeć na debiutanckim albumie  MIŁYMŁODYCZŁOWIEK, który wywołał nie małe zamieszanie na scenie alternatywnej i przyczynił się np. do wygrania Rytmów w Sieci, czyli Festiwalu Jarocin 2020. Tym razem otrzymujemy historię  balansującą miedzy smutkiem, zmęczeniem relacją pełną niepokoju a troską. Kryzys w związku pogłębia się, jeśli ,, sam siebie ledwo co znam”.  Charakterystyczne w stylu pisania  staje się coś, co można nazwać ,,przebudzeniem do normalności’’. W NAJGORSZYCH RZECZACH znajdziemy je w wersach  ,, więc proszę daj mi spokój no i nie rób nic głupiego’’, które w kontekście wcześniejszego nawiązania do braku zrozumienia i samookaleczeń, daje wiele do myślenia.

 

Wizualnie NAJGORSZE RZECZY stanowią kontynuacje TUŻ PREZD PÓŁNOCĄ (feat z KRÓLEM). Pomysł jest ciekawy, ponieważ oglądając pierwszy klip poznaliśmy fragmentarycznie temat drugiego. Razem z Walusiem przemierzamy ulice Skały, spotykamy narkomanów( w różnym nasileniu uzależnienia )  i mijamy miejsca, którymi chadzał Wiesiek ze wspomnianego TPP. Widzimy jak powstaje tatuaż czyli ATAK, który jest jedocześnie okładką nadchodzącej płyty. Relacje damsko – męskie bywają burzliwe, zwłaszcza gdy pojawia się Wróg nr1 a niespodziewane spotkanie skutkuje utratą nie tylko krwi. Jak zakończy się ta historia ? CDN. Oby niedługo.

 W teledysku wystąpili.:  Waluś, Gabriela Stokłosa, Aleksander Czerkawski, Iwona i Błażej Król, Eurodanek, Kuba Kopiczak, Patryk Łuszcz, Artur Rawicz.  

Aktualnie album można zamówić w preorderze na stronie Mystic Production.

https://mystic.pl/product-pol-56767-WalusKraksaKryzys-ATAK.html

Oferta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ oprócz  12. utworów , opakowanych w jewel box      ( klasyczne opakowanie) , 28. stron bookletu , 5. różnych wlep, oraz 3. wzorów tatuaży autorstwa Jay-Pop’a przedstawiających 3 pierwsze single ATAKU, jest coś dla farciarzy :,,w co 15-tej płycie zamówionej w preorderze znajdzie się zaproszenie na koncert WKK,:  co 10-te zaproszenie będzie rozszerzone o spotkanie z zespołem na backstage i obiad „jak w riderze” (pizza, kanapki, chińczyk czy co tam będzie…)”

ATAK – WALUŚKRAKSAKRYZYS

1. BEZ ZAŁOŻEŃ I ZAMIARÓW
2. UŚMIECH CHELSEA
3. GŁĘBOKO SCHOWANE (OS. KOLOROWE)
4. TO CO MIĘDZY NAMI
5. WSZELAKIE WADY
6. KAŻDE NOWE ZDANIE
7. NAJGORSZE RZECZY
8. ATAK
9. TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ FT. KRÓL
10. MUSZĘ ROBIĆ TE GŁUPOTY
11. DLACZEGO DAWNIEJ BYŁEM INNY
12. KROK PO KROKU

  Przed wysłuchaniem i obejrzeniem NAJGORSZYCH RZECZY  warto poznać TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ feat. KRÓL , oraz ATAK, który jest ,,dropem w cyfre’’, bez klipu ale  dostępnym we wszystkich serwisach streamingowych.

Leave A Reply

Your email address will not be published.