Warsaw Gallery Weekend 2022

  1. EDYCJA WARSAW GALLERY WEEKEND. 

ZNANY JEST PROGRAM WYDARZENIA

 

W dniach 29.09-2.10 odbędzie się 12. edycja Warsaw Gallery Weekend. Jak co roku, w ostatni weekend września, prywatne galerie sztuki prezentują wystawy otwierające jesienny sezon wydarzeń kulturalnych. W programie 33 galerie i 38 wystaw, spotkania z artystami i artystkami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne.

Warsaw Gallery Weekend jest największym w Polsce i jednym z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, prezentując nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Prace komentują i dotykają tego, co obecnie na świecie ważne – od sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości do uniwersalnych tematów humanistycznych. 

 

Na wystawach będzie można spotkać artystów/ki i galerzystów/ki, wziąć udział w oprowadzaniach, spotkaniach i wydarzeniach specjalnych. Warsaw Gallery Weekend pozwala zobaczyć art world od innej niż instytucjonalna strony, nie przez muzea i centra kultury, ale tam gdzie sztuka jest żywa, a kontakt z twórcami bezpośredni. 

 

W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program merytoryczny spotkania w tym roku skupi się na sztuce wideo, odbędą się panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe w kinie Amondo. 

 

W Warsaw Gallery Weekend 2022 wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i Wrocławia. 

 

PEŁNY PROGRAM WGW 2022

 

Warsaw Gallery Weekend 2022

29.09-2.10.2022

galerie czynne 11:00-19:00

www.warsawgalleryweekend.pl

fb.com/warsawgalleryweekend

instagram.com/warsawgalleryweekend

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.