Warszawskie NO MORE JOKES zapowiada debiutancki album

2 lata temu wydali debiutancką ep-kę zatytułowaną „Wybacz”, natomiast jeszcze latem tego roku ukaże się ich pierwsza pełnowymiarowa płyta zatytułowana „A Ludzie Się Patrzą…”. Mowa o warszawskiej grupie No More Jokes, w składzie której jest m.in. gitarzysta Paweł Zakrzewski (ex-Testor, ex-Geisha Goner). Ukazał się pierwszy klip zapowiadający płytę.

Zespół No More Jokes powstał już w 2015 roku, jednak po zawirowaniach i zmianach personalnych jego skład ukształtował się jesienią 2017 roku i do tej pory pozostaje już bez zmian.  W skład grupy wchodzą następujący warszawscy muzycy:
Maciej Broźny – wokal (ex-The Band of Mojo Drive)
Paweł Zakrzewski – gitary (ex-Testor, ex-Geisha Goner)
Robert Sarna – bas
Sebastian Klichowski – perkusja

Teledysk „Reset”

Styl muzyczny No More Jokes to mieszanka energetycznego rocka alternatywnego oraz zapożyczeń z nurtów grunge’u czy metalu. „Gramy rocka” – tak o swojej muzyce mówi Paweł Zakrzewski – gitarzysta grupy. Jednak to zmiany personale spowodowały zmianę stylistyki No More Jokes. Obecnie ich utwory są bardziej dynamiczne i często wyróżniają się melodyjnymi wstawkami wokalnymi. „Materiał, który przygotowaliśmy potwierdza naszą metamorfozę” – dodał basista Robert Sarna.

No More Jokes mają za sobą sesję studyjną, która zapowiada premierę pierwszej długogrającej płyty grupy (w 2017 roku ukazała się ep-ka „Wybacz” z czterema premierowymi utworami). Album „A ludzie się patrzą…” dostępny będzie latem tego roku, ale już dziś można z łatwością stwierdzić, że styl zespołu ewoluował. Co więcej, ich brzmienie nawiązuje do nurtu vintage i cechuje się dużo surowością i prostotą. Podejście to sprawia, że utwory No More Jokes zapadają głęboko w pamięci słuchaczy. Ciekawa sekcja rytmiczna, sporo przesterowanych basów, surowe gitary i potężne brzmienie perkusji okraszone jest melodyjnym wokalem Maćka Broźnego. I to nadaje No More Jokes ich swoisty styl.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757